Zuzanna i Nadzieja, Aleksander i Tytus. Jakie imiona w ubiegłym roku nadawano dzieciom najczęściej, a jakie dość rzadko

Jak co roku przygotowaliśmy zestawienie, jakie imiona w województwie lubelskim były nadawane dzieciom najczęściej, jakie zaś najrzadziej. W porównaniu do ubiegłego roku, zarówno u dziewczynek, jak i u chłopców, na czele rankingu zmian nie było.

Ministerstwo Cyfryzacji podsumowało, jakie w 2019 roku imiona rodzice nadawali swoim nowo narodzonym dzieciom. Zarówno w przypadku dziewczynek, jak i chłopców wśród najpopularniejszych imion utrzymał się trend z 2018 roku. Wśród tych pierwszych, 8 456 razy zdecydowano się na imię Zuzanna. Na drugim miejscu jest Julia, które to wybrano 8 189 razy, zaś na trzecim Zofia, jakie nadano 7 737 dziewczynkom. Dalej w zestawieniu jest: Maja (7435), Hanna (7382), Lena (6815), Alicja (5229), Maria (5139), Oliwia (4858), zaś pierwszą dziesiątkę zamyka Amelia (4732).

Jeżeli chodzi o chłopców, to najpopularniejszym imieniem był Antoni. Rodzice nazwali tak 8 550 chłopców. Następnie Jan, którego użyto 8 032 razy, a na trzecim miejscu Jakub, nadane 7 966 dzieciom. W pierwszej dziesiątce są również: Aleksander (7432), Szymon (7177), Franciszek (6805), Filip (6169), Mikołaj (5786), Wojciech (5468) oraz Adam (4899).

W województwie lubelskim rodzice nie odbiegali od ogólnopolskiego trendu. Wśród dziewczynek na imię Zuzanna zdecydowano się 489 razy, na Hanna 380 razy zaś na Julia 378 razy. Dalej w kolejności są: Maja, Zofia, Lena, Alicja, Aleksandra, Maria i Oliwia. U chłopców zestawienia wygląda następująco: Antoni (464), Szymon (464), Jakub (448), Aleksander, Jan, Mikołaj, Franciszek, Filip, Marcel i Wojciech.

Podano również, jakie imiona w naszym regionie wybierano najrzadziej. W tym przypadku jednak, z uwagi na ochronę danych osobowych, nie uwzględniono tych imion, które zostały nadane tylko jednemu dziecku. Chodzi o to, że łatwo byłoby zidentyfikować takiego malucha, a ani on, ani jego rodzice mogą sobie tego nie życzyć.

U dziewczynek po dwa razy wybierano imiona: Abigail, Alexandra, Amira, Anastasia, Antonia, Aurora, Dalia, Dobrawa, Elizabeth, Emanuela, Gloria, Hiacynta, Ina, Irena, Jaśmina, Lara, Ligia, Lilla, Lucyna, Marcela, Milana, Nadzieja i Nella. U chłopców zaś: Amadeusz, Antek, Arthur, August, Aureliusz, Bartek, Benedykt, Bolesław, Gabriel, Gniewko, Henry, Ireneusz, Jeremiasz, Joachim, Jonatan, Klaudiusz, Krzesimir, Leszek, Maksym, Mark, Nathan, Nikolas, Olek, Olgierd, Tytus, Viktor, Vincent i Zygmunt.

(fot. pixabay)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. I tak najrzadsze imię to Sraczka.

 2. a u górali wszystkie imiona na J. Jędrek, Jagnieszka, Jewcia, Jontek, Jacenty

 3. zapomnieli dodać że na pierwszym miejscu jest : dżesika i brajanek ! :]

 4. Nadzieja……. i koniecznie jeszcze Tradycja… nie mylić z ekstradycją 😉

 5. a gdzie dżesyka,brajan,seba,karyna,janusz i grażyna???

 6. Jeśli Antoni i Antek to dwa różne imiona, to jakie są zdrobnienia tych imion ?

 7. Znajomi nazwali kiedys syna Anal:p czy jakoś tak:p

 8. jak można nazwać dziewczynkę nadzieja ?? no chyba że to imię męskie to przepraszam bardzo ale słów mi brakło całkiem w tym momencie

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online