Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Podczas prac porządkowych na działce znalazł granat

Podczas prac porządkowych mieszkaniec gminy Miączyn na swojej posesji natrafił na niewybuch. Na miejscu interweniowali policjanci oraz patrol saperski.

Policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego z mieszkańców gminy Miączyn w powiecie zamojskim, z którego wynikało, że znalazł on na swojej posesji granat. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci, którzy zabezpieczyli wskazane miejsce. Powiadomiono również partol saperski.

Odnaleziony niewybuch znajdował się w niedalekiej odległości od budynku, w którym mieszka właściciel posesji. Z uwagi na jego bezpieczeństwo do czasu przybycia patrolu saperskiego z jednostki wojskowej w Chełmie, który zabezpieczył niewybuch, mężczyzna schronienie znalazł u swojej rodziny. Saperzy zabezpieczyli granat, a także sprawdzili przyległy teren. Znalezisko został zabrane przez saperów do neutralizacji.

Pamiętajmy, że niewybuchy i niewypały są bardzo niebezpieczne. Często są skorodowane. Wybuch może nastąpić w każdej chwili. Jeśli tylko natkniemy się na taki przedmiot należy niezwłocznie powiadomić najbliższą jednostkę policji. Absolutnie nie wolno takiego pocisku odkopywać, czy przenosić w inne miejsce. Należy natychmiast przerwać pracę i oddalić się na bezpieczną odległość.

(fot. Policja Zamość)

5 komentarzy

  1. Żadna nowość np u mnie na polu przynajmniej dwa razy w miesiącu przyjeżdżają saperzy po towar z czasów. Wojny wszystko zależy od terenu i czy były tam jakieś walki

  2. Bezmyślnie oddał, zamiast włożyć do kieszeni garnituru, na wypadek wizyty w sądzie 😉

  3. A czy ten Pan dostal mandat za przemieszczanie sie bez powaznej przyczyny?

  4. Wyjście z domu – 500zł
    Wykopanie granatu jako czynność nie niezbędna do życia – 12000zł
    Posiadanie broni lub amunicji bez zezwolenia – 8 lat pudła.

    Dzisiaj w TV jakiś Pan Policjant twierdził że Obywatel nie udowodnił iż czynność mycia samochodu jest niezbędna do życia. OBYWATEL MA UDOWODNIĆ POLICJANTOWI ŻE JEST NIEWINNY! Kolejny dowód na to, że Policja nie może mieć zostawionej uznaniowości ani odrobinę.