Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Podczas jazdy wysiadł zza kierownicy i stanął na drzwiach. To wszystko za napój energetyczny (wideo)

Pewien 24-latek z Puław założył się z koleżankami o napój energetyczny, że podczas jazdy samochodem wysiądzie zza kierownicy i stanie nogami na drzwiach trzymając się relingu dachowego. Nagranie tego wyczyny policjanci otrzymali na skrzynkę mailową „STOP AGRESJI DROGOWEJ”.

Policjanci z Puław otrzymali na maila informację z filmem, na którym widać kierowcę pojazdu marki Volvo, który w trakcie jazdy, podczas przejazdu przez skrzyżowanie wysiada zza kierownicy i staje nogami na drzwiach oraz chwyta się rękami relingu na dachu.

– Wykonując ten manewr, kierowca nie ustąpił także pierwszeństwa rowerzyście znajdującemu się na przejeździe dla rowerów. Wszystko to dzieje się na oczach przechodniów znajdujących się z kilku stron skrzyżowania. Z informacji zawartej w zgłoszeniu wynika, że do zdarzenia doszło w środę, 19 lipca br. tuż po godzinie 19:00 – relacjonuje komisarz Ewa Rejn – Kozak z puławskiej Policji.

Mundurowi ustalili właściciela pojazdu oraz kierującego nim mężczyznę. Jak się okazało za kierownicą auta siedział 24-letni syn właściciela volvo.

– Młody mężczyzna został przesłuchany, usłyszał trzy zarzuty – użycia pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu osób znajdujących się w pojeździe oraz poza nim, nieustąpienia pierwszeństwa kierującemu rowerem znajdującemu się na przejeździe dla rowerzystów oraz nie korzystania przez kierowcę z pasów bezpieczeństwa – wyjaśnia komisarz Ewa Rejn – Kozak.

24-latek przyznał się do zarzucanych czynów i wyjaśnił, że założył się z koleżankami o napój energetyczny, że w trakcie jazdy wysiądzie zza kierownicy i stanie na oknie, trzymając się dachu. Aby tego dokonać ustawił w samochodzie tempomat i stojąc na drzwiach, w otwartym oknie przejechał całe skrzyżowanie.

– Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, policjanci zatrzymali 24-latkowi prawo jazdy, a po przesłuchaniu i przedstawieniu mu zarzutów skierowali sprawę do Sądu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara grzywny do 30 tysięcy złotych oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi – dodaje komisarz Ewa Rejn – Kozak.

Oprócz konsekwencji finansowych, na koncie mężczyzny, po uprawomocnieniu się wyroku, pojawią się punkty karne.

53 komentarze

 1. Witamy w kraju konfidentów. Co niektórym zostało po koronaparnoji

 2. energetyk wart 30 tysięcy złotych, w sumie mogli by z tego zrobić dobrą reklamę XD

 3. Kierowcabombowca

  Swego czasu Puławy miały niezły odsetek narkomanów, może to jest właśnie wytłumaczenie tego niedorozwoja.

 4. Świdnik zdetronizowany.

 5. Punktów karnych nie ma co zabierac, bez prawa jazdy i mozgu mlody nie musi jeździć samochodem.

 6. Policja powinna zabrac uprawnienia na 3 lat i ponowny egzamin

 7. Ale to spokojnie jeżdżących seniorów chce sie wysyłać na badania i zbierac i pprawa jazdy.
  Natomiast o wysyłaniu 24 latków na badania psychiatryczne nikt nie mówi

Dodaj komentarz