Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Podarli zdjęcia prezentujące dziury w jezdniach. Twierdzą, że kolejne „drogi hańby” właśnie znikają

W czwartek, w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju, podpisane zostały umowy na remont kolejnych dróg wojewódzkich. Tym razem będą to trasy Majdan Nowy – Józefów oraz Tarnogród – Krzeszów.

Dwie kolejne trasy w naszym regionie niebawem zostaną wyremontowane. Mowa tu o drogach wojewódzkich nr 853 i 863. Prace realizowane będą na czterech odcinkach w powiecie biłgorajskim. Łącznie nowa, równa nawierzchnia pojawi się na blisko 14 kilometrach. Wartość inwestycji wynosi prawie 17 milionów złotych.

Droga wojewódzka nr 853 remontowana będzie na dwóch odcinkach o łącznej długości 6,6 km. Pierwszy z nich będzie przebiegał przez miejscowości Smólsko i Aleksandrów a drugi przez Trzepietniak, Sigłę i Józefów. Natomiast droga wojewódzka nr 863 przejdzie remont na odcinku około 7,2 km od Tarnogrodu do Dąbrówki.

Jak wskazuje wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa, po zakończeniu tych prac, droga wojewódzka nr 863 zmodernizowana będzie na całym odcinku w w naszym regionie. Natomiast Wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko dodał, iż prace te są spełnieniem marzeń wszystkich mieszkańców gminy. Dlatego, że dzięki nim, w znaczący sposób poprawił się komfort podróżowania oraz przede wszystkim bezpieczeństwo.

– Z mapy Roztocza znikają kolejne „drogi hańby”, co wyraziłem dziś wraz z wicestarostą biłgorajskim Tomaszem Rogalą, symbolicznym gestem podarcia zdjęć przedstawiających roztoczańskie drogi pełne ubytków, kolein, nierówności i spękań. Na ich modernizację mieszkańcy powiatu biłgorajskiego czekali często od dekady. Zmieniamy oblicze Roztocza, udowodniając, że to, co przez wiele lat było niemożliwe, przy dobrej współpracy z samorządami, staje się faktem – dodał Michał Mulawa.

Zakres prac obejmuje m.in. wykonanie frezowania korekcyjnego nawierzchni, wyrównanie istniejącej podbudowy, ułożenie siatki przeciwspękaniowej, ułożenie nowej nawierzchni, utwardzenie poboczy destruktem, oczyszczenie i odmulenie rowów odwadniających, ustawienie nowych słupków drogowych oraz wykonanie oznakowania poziomego.

Wykonawca ma ruszyć z pracami już w najbliższych dniach. Zapisany w umowie termin zakończenia inwestycji to połowa maja.

Podarli zdjęcia prezentujące dziury w jezdniach. Twierdzą, że kolejne „drogi hańby” właśnie znikają

31 komentarzy

 1. Kiełbasa wyborcza.

  • nie żadna kiełbasa wyborcza !
   pojedź sobie na Roztocze i zobaczysz jak PIS porobił drogi przez kilka lat :
   Przebudowa i remont drogi powiatowej nr 2951L Zwierzyniec – Józefów Roztoczański
   853, 849,
   ŻEBY NASI TAK WYREMONTOWALI DOJAZD NAD JEZIORA !
   ALE JUŻ KONIEC REMONTU 820 DĄBROWA – SOSNOWICA
   o dojazdach nad Krasne czy Piaseczno – ZAPOMNIJ

 2. Jaki to Roztocze?

 3. Bardzo dobre wyniki polskich lotnisk: 52.2 mln pasażerów (2023), wzrost o 27.4% rdr i o 6.5% do czasu sprzed pandemii. Silny trend. Brakuje niestety cargo. Miliardową śmietankę za przewozy towarów spijają Niemcy. Polska ma najlepsze położenie w Europie. A Niemcy mają Tuska.

 4. Łał, ale fajnie. W końcu pieniądze pójdą na właściwy cel czyli na drogę. Brawa za odwagę dla tych polityków.

 5. To akurat jest prawda PIS pięknie wyremontował drogi ROZTOCZA
  całą drogę 849,
  853 po między Józefowem a Majdanem Sopockim
  2951L Zwierzyniec-Józefów Roztoczański
  cała 835
  cała 863
  RÓWNIEŻ ZAMOŚĆ
  ul 1 MAJA
  ul. Szczebrzeska
  ul. Partyzantów
  ul. Piłsudskiego
  ul. Łukasińskiego
  i inne w Zamościu

 6. Czyli jak podrę swoje umowy kredytowa zaciągnięte dzięki waszej „działalności” przez 8 lat to kredyty też zniknął ?

 7. Ale błazny…

 8. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Zróbcie hedwizyn -szczebrzeszyn drogę wojewódzką,bo to najważniejsza droga łącząca powiat biłgorajski i zamojski,a ma tragiczny stan

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport