Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Podają się za delegatów proboszcza, zbierają pieniądze. Parafia z Lublina ostrzega

Jedna z parafii w Lublinie ostrzega wiernych przed oszustami. W sieci pojawił się apel, aby przekazać te informacje zwłaszcza starszym osobom.

Apel do wiernych pojawił się na stronie internetowej parafii pw. św. Józefa w Lublinie.

Treść komunikatu:

Kochani Parafianie! Dotarły do nas informacje, że osoby świeckie podające się za delegatów Księdza Proboszcza odwiedzają w tym czasie rodziny naszej parafii i zbierają ofiary na cele parafialne. To są oszuści wyłudzający pieniądze. Prosimy pamiętać, że w wizycie duszpasterskiej uczestniczą wyłącznie kapłani! Będziemy wdzięczni za przekazanie tych informacji Waszym sąsiadom, zwłaszcza samotnie żyjącym seniorom!

Jeżeli natraficie na takie osoby, warto zgłosić ten fakt na policję.

(fot. pixabay.com)

29 komentarzy

  1. Nie widzę w tym kłamstwa, bardziej cwaniactwo. Pojęcie „cele parafialne” jest bardzo pojemne a oni pewnie zaliczają się do parafian.

  2. Tylu Urbanów jednocześnie?
    A może jeden Urban na wielu kontach?

  3. pewnie jakaś OTUA

  4. Dużo zabawy jest czytając powyższe komentarze spienionych z ciemnogrodu. Wy wszyscy którzy wierzycie w czarnego kota, kominiarza, 13-go, łapanie się za guzik, pukanie się w pusty łeb i inne prymitywne zabobony z ciemnogrodu.

  5. Wszyscy piszecie na księży. Zastanawiam się czy ktoś nie był przez tego klechę ochrzczony a może był u komunii św. a może pochował kogoś bliskiego na cmentarzu. Gadacie a na pewno ponad połowa piszących w święta była w kościele i księdza po kolędzie przyjmie fauszywcy

  6. Czytając wasze komentarze zastanawiam się czy ktoś nie był przez tego klechę ochrzczony a może był u komunii św brał ślub w kościele udzielany przez księdza a może ten kapłan uczestniczył w pogrzebie. Wszyscy piszecie ale na pewno ponad połowa komentujących była w święta Bożego Narodzenia w kościele i księdza przyjmie po kolędzie

Z kraju

Polityka i społeczeństwo