690 680 960

Poczuli zapach spalonego plastiku, pojawił się też dym. Akcja strażaków w hotelu (zdjęcia)

Dym i swąd palonego plastiku pojawił się w sobotę w jednym z hoteli w Świdniku. Na miejscu interweniowała straż pożarna. Okazało się, że powodem alarmu była lampa umieszczona w innej części budynku, nie należącej już do hotelu.

W sobotę w godzinach wieczornych straż pożarna została zaalarmowana o zadymieniu w budynku hotelu przy ul. Niepodległości w Świdniku. Wyczuwalny był też zapach plastiku. Na miejscu interweniowały trzy zastępy strażaków.

Wszystko zauważone zostało na trzecim piętrze budynku, gdzie zlokalizowany jest hotel. Jego pracownicy zaalarmowali też służby ratunkowe. W trakcie sprawdzania obiektu okazało się jednak, że doszło do zwarcia w instalacji elektrycznej na parterze, a dokładnie na klatce schodowej. Ta część zajmowana jest przez Starostwo Powiatowe

Strażacy odłączyli dopływ prądu, zdemontowali też lampę, w której doszło do zwarcia. Jednocześnie sprawdzone zostały pozostałe kondygnacje, w tym te, na których swoją siedzibę ma Starostwo Powiatowe. Tam jednak żadnego zagrożenia nie stwierdzono. Działania straży pożarnej trwały godzinę.

(fot. nadesłane – czytelnik)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3742zł 1.7%
  • GBP 5.3417zł 0.85%
  • EUR 4.6911zł 0.2%
  • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas