690 680 960

Pociecha: Pijany sołtys wjechał w autobus. Później zaczął uciekać

W piątek po południu pijany kierowca wjechał w pasażerskiego busa. Sprawca zdarzenia zaczął uciekać, jednak został zatrzymany przez świadka.

Zdarzenie miało miejsce w piątek o godzinie 16:15 w miejscowości Pociecha w gminie Jastków. Na „starej” drodze krajowej nr 17 Lublin – Garbów samochód osobowy zderzył się z pasażerskim busem.

Jak ustalili policjanci, sprawcą zdarzenia był kierujący volvo mężczyzna. Co więcej, tuż po zdarzeniu usiłował on uciekać, jednak jeden ze świadków natychmiast zareagował i ujął kierowcę, a następnie przekazał przybyłym na miejsce funkcjonariuszom.

Badanie alkomatem wykazało, że kierujący volvo Mieczysław G. miał dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy. Jak ustaliliśmy, 66-latek jest sołtysem w jednej z pobliskich miejscowości w gminie Jastków.

Niebawem mężczyzna stanie przed sadem. Za kierowanie pojazdem po pijanemu grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności a także wysoka grzywna.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2016-11-28 17:23:31

66 komentarzy

 1. No i bardzo dobrze ! W końcu,… Ile lat można? Ktoś go broni, że to przez problemy… Dobra, dobra, ale kilka lat jeździć pijanym i zganiać na problemy? Ma problemy chce się napić to niech pije, co mnie to interesuje… Ale do samochodu niech nie wsiada… BARDZO DOBRZE, To była najlepsza piątkowa wiadomość jak dla mnie.

 2. Czy wy ludzie broniący sołtysa macie jeszcze jakiś rozum? Szkoda chłopa,bo dobry,ale ma problemy i się napił. Pierwszy raz to zrobił tak? Tylko do tej pory „szalał” głównie na polnych drogach i mu się udawało. Było już dachowanie,było prostowanie zakrętów,przestawianie znaków. Wszystko z winy tego zapewne,że starego sklepu nie ma i musi teraz na starą 17 wyjechać.
  To był pasażerski bus! Zdajecie sobie sprawę ile mogło być ofiar. Mam nadzieję,że prokurator zmieni kwalifikację czynu!
  A co do problemów osobistych to chyba zamiast pić,powinien więcej czasu poświęcić na sprawy z nimi związane.

  • chyba to opowiadasz o sobie a jak ty chcesz zostać sołtysem to masz pole do popisu tylko ten sołtys był pięknych paręnaście lat musiał być jakiś powód aby go wybrali jakby nie patrzeć to zrobił dużo dla swojej społeczności a teraz oni mu tak odpłacają szczerzy ludzie tam mieszkają na prawdę

   • Byłeś kiedyś na zabraniu sołeckim podczas wyboru sołtysa? Pewnie nie,bo znałbyś kulisy wyborów i wiedział dlaczego ten pan jest tak długo na stołku.
    Jeśli nie byłeś to dlaczego? Bo termin niewygodny? I o to chodzi! Na zebraniu mają być ci co wiedzą na kogo głosować!

    • Tomku nie przejmuj się teraz już masz wolne pole do popisu. Przyczyniłeś się do tego sprzedając pijanemu alkohol, wiedząc że przyjechał samochodem. I nie raz byłem świadkiem jak sprzedajesz nieodpowiednim alkohol pomimo zakazu. Jest długo bo widocznie na to zasługiwał.

  • Lepiej znasz jego stłuczki niż jego ubezpieczyciel. ARTYSTO

  • Taki odważny jesteś pisać z anonima? Powiedz mu to w oczy!!! Jutro

 3. Sądzę, że już się stało i teraz trzeba dać Człowiekowi spokój i tak już raczej za kierownicę nie usiądzie.

 4. kulista ognista filatelista

  Jakiś lokalny męczennik, czy cuś??? 😉 Może się nie pier….ć w tańcu, tylko go od razu beatyfikować?

 5. Pewnie dobry był herbatnik skoro wielu go tak broni. Z każdym się napił a jak trzeba było to i odwiózł do domu. Jak widać z komentarzy na Polskiej wsi jest przyzwolenie na chlanie i jazdę samochodem. Usprawiedliwianie picia problemami ? Każdy uzależniony tak tłumaczy, siebie i innych. A może to przez picie te problemy. Zastanów się następnym razem, jeden z drugim, zanim zasiądziecie do wódy z sołtysem obgadać jakąś sprawę.

  • Masz rację Nocnymarku – bronią go na zasadzie: „Agentka towarzyska, agentce towarzyskiej łba nie urwie”.
   Pasuje tu jeszcze: „Kruk, krukowi oka nie wydziobie”.
   Po mojemu jest proste – pił, udawało się kilka czy kilkanaście razy, aż wreszcie „jakoś nie wyszło”, zmoczył 4 litery i beknie.

 6. I tak sołtys daje przykład…Może blokada alkoholowa zamontowana w aucie by go otrzeźwiła?

 7. Znowu je….…cha..…?!

 8. Sołtys opowiada „że nic mu nie zrobiu i prawka nie zabiero bo wszystko załatwione ”
  Niech redakcja informuje o dalszych postępach w sprawie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

II Festyn Rodzinny w Niebrzegowie
Dożynki gminne w Siemieniu. Zagrają Energy Girls, Malibu i News
Potańcówka przy fontannie
Milejowski Koncentrat Smaków czyli dożynki gminno parafialne
Piknik rodzinny w Osowie