690 680 960

Po zważeniu pojazdu uciekł z miejsca kontroli. Nie miał prawa jazdy, był poszukiwany (zdjęcia)

Najpierw kierował przeciążonym pojazdem, a kiedy inspektorzy WITD zważyli samochód, mężczyzna zbiegł pieszo z miejsca kontroli. Gdy wrócił, okazało się, że nie posiada prawa jazdy, a co więcej był poszukiwany.

Wczoraj w Sitańcu w powiecie zamojskim, na drodze krajowej nr 17, Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie ważyli pojazdy dostawcze. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd marki Lublin.

Jak się okazało po zważeniu samochodu, ważył on 5000 kg zamiast 3500 kg. W pewnym momencie kierowca pojazdu uciekł pieszo z miejsca kontroli porzucając pojazd. Po kilkudziesięciu minutach kierowca jednak wrócił do kontrolujących. Jak się później okazało, zbiegł on do firmy, w której pracował. Tam, pracodawca zdecydowanie nakazał mu powrót na miejsce kontroli.

W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że w 2016 r. mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania. Jednak to nie wszystko. Okazało się także, że kierowca jest osobą poszukiwaną. Tak nieoczekiwany finał tej kontroli zakończyli, wezwani wcześniej, funkcjonariusze policji, którym przekazano niniejszą sprawę.

Zatrzymanemu kierowcy grozi odpowiedzialność za kierowanie przeciążonym pojazdem, ale to będzie to tylko dodatek do konsekwencji za jazdę bez uprawnień i zatrzymanie w związku z odbyciem zaległej kary.

(fot. WITD)

14 komentarzy

 1. Przynajmniej trzeźwy był.

 2. Ręce konserwowane

  Ot tak uciekać i tablic nie zabrać?

 3. teraz śpiewa: znowu w życiu mi nie wyszło

 4. dobrze, że w Wielkopolsce nie pracował, bo by jeszcze nie wrócił

 5. Pobiegł szybko do lasu ,wpisał AEZAKMI,wrócił na miejsce i chciał odjechać ,ale coś w tym stresie chyba źle wpisał

 6. Tablic nie zabrał, a lakier na pakę położył na szybko tylko 1 warstwą i wszystko przebija. BEZSĘSU.

 7. Zabili go i uciekł

 8. Powinien dołączyć do niego pracodawca że zatrudniał kierowcę bez uprawnień.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas