Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Po wyborach nie dostała się do Sejmu, jednak została posłanką. Dziś złożyła ślubowanie (foto)

Pochodząca z Kraśnika 50-letnia Anna Baluch została nową posłanką. Zastąpiła w sejmowych ławach Artura Sobonia, który został powołany na członka zarządu Narodowego Banku Polskiego.

Wtorkowe posiedzenie Sejmu rozpoczęło się od ślubowania nowej posłanki. Została nią przedstawicielka naszego regionu, a dokładnie Anna Baluch, która kandydowała w okręgu nr 6. Podczas październikowych wyborów zdobyła 7686 głosów, co nie wystarczyło jej na zdobycie mandatu.

Jednak po tym, kiedy Artur Soboń został powołany na członka zarządu Narodowego Banku Polskiego i musiał zrzec się mandatu poselskiego, pochodząca z Kraśnika Baluch otrzymała propozycję zajęcia jego miejsca. Zgodziła się a tym samym wstąpiła w szeregi posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Anna Baluch jest wieloletnią działaczką PiS i bliską współpracowniczką marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego. On sam był dziś obecny w Sejmie podczas składania przez nią ślubowania. W ostatnich latach pełni też funkcję wicedyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Lublinie.

35 komentarzy

 1. A jaja. Czy to dziś jest 1 kwietnia?

 2. Reeedachtor Mi Michnik

  Po wyborach nie dostała się do Sejmu, jednak została posłanką.
  Wślizgnęła się przez łóżko, czy zakrystię ?

 3. Jak widać w komentarzach i czasami w rzeczywistości ten cały kraśnik to stajnia audiasza i myślę że stajennego czas najwyższy wyprosić a stajnię posprzątać bo ryba psuje sie od ….

 4. ten pajac w banku , buhahahahaha po historii na kulu , buhahahahahaha sam się mianował czy knur garnek pomógł

 5. To ona wyrzuciła balon z okna?

 6. Kolejny sukces PiSu słychać wycie znakomicie.

  • Oby więcej takich wizerunkowych „sukcesów” PiS, to w końcu dojdzie do marginalizacji tego tworu.

Dodaj komentarz

Z kraju