Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Po raz kolejny wspólnie posprzątają Kazimierz Dolny. W akcję włączyć się może każdy chętny

W weekend odbędzie się akcja sprzątania najpiękniejszych, a co za tym idzie, najczęściej odwiedzanych zakątków Kazimierza Dolnego. Każdego roku, oprócz straży pożarnej z terenu całej gminy, uczestniczą w niej również miejscy radni, uczniowie, ale także duża liczba mieszkańców.

W najbliższą sobotę, 4 września, odbędzie się kolejna akcja sprzątania Kazimierza Dolnego. Koordynowane przez Urząd Miasta działanie ma na celu doprowadzenie do należytego uporządkowania miejsc, które są najpiękniejsze, a co za tym idzie, najpopularniejsze wśród turystów. Wiele osób odwiedzających to urokliwe miasteczko pozostawia tam po sobie szereg odpadów. Dlatego też celem jest zebranie śmieci, które szpecą wąwozy, punkty widokowe i ścieżki spacerowe.

– Akcje zbierania śmieci odbywają się regularnie co roku i oparte są na pracy społecznej wolontariuszy, którzy swój wolny czas decydują się poświęcić właśnie na sprzątanie. Poza najpopularniejszymi wąwozami porządkowano już koryto rzeki Grodarz, teren kamieniołomu czy ruiny zamku w Bochotnicy. Tak więc każde ręce do pracy są mile widziane i teraz – mówi burmistrz Artur Pomianowski.

Akcja rozpocznie się o godz. 11:00 zbiórką przy studni na kazimierskim rynku. Tam będą czekały rękawice i worki, a uczestnicy podzielą między sobą trasy i tereny wymagające posprzątania. Każdego roku, oprócz straży pożarnej z terenu całej gminy, w akcji uczestniczą również miejscy radni, uczniowie, ale także duża liczba mieszkańców.

Po raz kolejny wspólnie posprzątają Kazimierz Dolny. W akcję włączyć się może każdy chętny

(fot. UM Kazimierz Dolny)

4 komentarze

  1. Kochani Kazimierzanie Dolni… nasr…aliście to sobie posprzątajcie.

  2. Niezidiociały mimo bulu

    Więcej pobłażania i spolegania śmieciarzom a będzie jeszcze lepiej – nie mówić.

  3. A służby porządkowe od czego tam są?!

Z kraju

Sport