690 680 960

Po przekazaniu hasła „Ramzes” oddał oszczędności. Senior stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych

77-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego padł wczoraj ofiarą oszustów. Mężczyzna na wcześniej umówione hasło oddał przestępcom 30 tys. złotych, bo myślał, że bierze udział w akcji zatrzymania grupy oszustów.

Do świdnickich policjantów zgłosił się 77-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego i przekazał informację, że zadzwonił do niego mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji, a następnie poinformował go, że obecnie prowadzona jest akcja mająca na celu wykrycie grupy oszustów.

Rozmówca zaproponował seniorowi, żeby wziął udział w prowokacji. W tym celu, by uwiarygodnić opowiadaną historię, rozmówca rzekomo przełączył seniora na numer alarmowy policji. Tym sposobem 77-latek uwierzył w opowiadaną historię i zgodził się na udział w akcji oraz przekazanie pieniędzy. Do przekazania pieniędzy doszło po uprzednim podaniu uzgodnionego hasła „Ramzes”.

Mężczyzna w umówionym miejscu przekazał swoje oszczędności oszustowi podającemu się za policjanta. Zgodnie z zapewnieniami, pieniądze miały zostać zwrócone mu po skutecznie przeprowadzonej akcji. Tak się jednak nie stało. W wyniku oszustwa pokrzywdzony stracił 30 tysięcy złotych.

W podobny sposób oszuści próbowali oszukać jeszcze dwóje innych mieszkańców Świdnika. Dzięki rozwadze i opanowaniu, zarówno 76-latka i 84-letni świdniczanin zorientowali się, że osoby podające się za policjanta, nie mają nic wspólnego z prawdziwą Policją, a podawane im informacje są zmyślone. O próbach oszustwa poinformowali świdnickich funkcjonariuszy. Trwa ustalanie okoliczności oszustwa.

(fot. Policja)

15 komentarzy

 1. Sezamie otwórz się

 2. Żyrafy wchodzą do szafy.

 3. A kto bogatemu zabroni

 4. Listonosz puka zawsze dwa razy. Chyba, że jest impotentem. Wtedy dzwoni.

 5. A tak dziadersy jęczą że maja małe emerytury. Ja zapitalam po 12 godzin i nie stac by mnie było zeby ot tak sięgnać po 30 tyś. Czy ktoś mi wytłumaczy ten dylemat?

  • Może za dużo przepijasz? 😉

  • Trzeba się było uczyć.

  • alo.

   Już tłumaczę, trzeba się było uczyć, zdobyć dobre wykształcenie i kwalifikacje i mógłbyś ot tak sięgnąć po 30 a nawet 300 tysięcy polskich złotych.

   Nie ma za co, pozdrawiam.

  • „alo” a potrafisz zrozumieć wytłumaczenie? 🙂
   Są różne rodzaje głupoty.
   Można zarobić dużo pieniędzy ale z powodu głupoty szybko je stracić.
   Nie musi być przykład z tego artykułu… to może być przykładowo hazard.
   A inny rodzaj głupoty?
   Można zapitalać po 12 godzin dziennie i nic z tego nie mieć 🙂
   Zrozumiałeś? 🙂

   • Ja tylko chciałbym dodać uwagę do „alo”.
    Jeśli już teraz pewnych spraw nie potrafisz zrozumieć i część obecnych emerytów nazywasz „dziadersami” to uwierz… z twoim mózgiem zawsze będziesz kimś gorszym niż w twoim mniemaniu „dziaders”.

 6. a dlaczego na moich pieniądzach prowacja a nie drukowanych i zaczonych to już nie dotarło

  • Też szukam odpowiedzi na twoje pytanie…….
   No nie wiem… może jesteś za głupi? ?

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.25%
 • GBP 5.0557zł 0.41%
 • EUR 4.3494zł 0%
 • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas