Po pijanemu zabił rowerzystkę. Na wyrok poczeka w areszcie

Decyzją sądu 28-letni mieszkaniec gminy Łaziska trafił do tymczasowego aresztu. To po tym, jak jadąc po pijanemu śmiertelnie potrącił rowerzystkę oraz chciał uciec z miejsca wypadku.

We wtorek do Sądu Rejonowego w Opolu Lubelskim został doprowadzony 28-letni mieszkaniec gminy Łaziska, który w Piotrawinie po pijanemu spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Ze względu, że przestępstwo jakiego dokonał zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności, policjanci wnioskowali o zastosowanie tymczasowego aresztu dla mężczyzny. Sędzia nie miał wątpliwości co do zasadności takiego środka zapobiegawczego i zadecydował, że 28-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

Przypomnijmy, do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotę około godziny 17:30 w miejscowości Piotrawin, w gminie Łaziska w powiecie opolskim. Z ustaleń funkcjonariuszy opolskiej drogówki wynika, że kierujący seatem 28-latek, wykonywał manewr wyprzedzania jadących się przed nim pojazdów. Gdy powrócił na swój pas ruchu potrącił jadącą w tym samym kierunku rowerzystkę. Co ważne, kobieta była dobrze widoczna, miała na sobie kamizelkę odblaskową.

Po zdarzeniu, nie interesując się losem poszkodowanej, usiłował uciekać. Jednak po przejechaniu kilkuset metrów stracił panowanie nad pojazdem. Auto wypadło z drogi i uderzyło w skarpę. Niestety nie udało się uratować życia jadącej rowerem kobiety. W wyniku odniesionych obrażeń ciała, 59-latka zmarła na miejscu zdarzenia.

Badanie alkomatem 28-letniego kierowcy seata wykazało, że był on pijany. Miał on w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

2016-11-08 15:13:04
(fot. Policja Opole Lubelskie)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. Ale burak buahaha tylko do karceru do ZSRR na roboty zesłać.

 2. Do 12 lat to skandal. Dożywocie. To być może dopiero byłoby sprawiedliwe.

 3. Co za śmierdzący parch, rodzice na pewno dumni z syneczka

 4. oko za oko …

 5. 12 lat to powinno być za potrącenie z ucieczką – a ten pijany patol zakończył czyjeś istnienie ludzkie

 6. WISŁA BLISKO,WOREK KAMIENI DO NÓG I WYRWAĆ CHWASTA.Będziemy go teraz utrzymywać przez kilkanaście lat.

 7. Czy pisałem już, że ukamieniowałbym tak od siebie? No! To podtrzymuję.

 8. Jak prokurator złagodzi wyrok to powinien dostać po ryju

 9. Pijani kierowcy do kamieniołomów!

  Żeby gnoja zabolało, to proponuję Rodzinie zmarłej zatrudnić prawnika (nie jakąś tam firmę odszkodowawczą, bo często żerują na pogrążonej w bólu Rodzinie) i wystąpić do ubezpieczyciela samochodu sprawcy o zadośćuczynienie za śmierć bliskiej osoby. Kiladziesiąt tysięcy albo lepiej można wywalczyć. Wiem, że Rodzinie to nie zwróci córki/żony/matki, ale może będzie ostrzeżeniem dla następnych pijanych idiotów za kółkiem. Będzie oddawał pieniądze firmie ubezpieczeniowej jeszcze dłuuuuuugo po wyjściu z więzienia. Nie mam dla pijaków – zabójców litości!

 10. Straszne to co się dzieje na drogach jak młodzi ludzie są nie odpowiedzialni za to co robią wsiadajac za kierownicę, ,,ja niedawno straciłem mamę w podobnej sytuacji też miała na sobie kamizelkę,

 11. Za zabicie kogoś tylko taka kara? Mam nadzieje, że nigdy nie będzie mógł już prowadzić auta. Rodzina na wszelki wypadek powinna zamontować w aucie rodzinnym blokadę alkoholową aby nigdy nikt nie uruchomił tego auta po alkoholu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9573zł 1.16%
  • GBP 4.9536zł 0.71%
  • EUR 4.4347zł 1.11%
  • CHF 4.119zł 1.37%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online