Po pijanemu potrącił dwie osoby. Kilka godzin wcześniej wpadł, gdy jechał w podobnym stanie (zdjęcia)

Kierowca, który notorycznie jeździ po pijanemu, tym razem o mało nie doprowadził do tragedii. Pomimo tego, że ma sądowy zakaz kierowania pojazdami, oraz porannego zatrzymania za jazdę w takim stanie, po południu znów pod wpływem alkoholu ruszył w drogę. Potrącił dwie osoby i uciekł.

W minioną sobotę po godzinie 17 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku drogowym miejscowości Puchacze w gminie Międzyrzec Podlaski. Na miejsce skierowana została policja oraz zespół ratownictwa medycznego. Jak ustalili policjanci, dwie osoby zostały potrącone przez samochód osobowy. Sprawca nie udzielając poszkodowanym pomocy, jak też nie interesując się ich losem, odjechał z miejsca zdarzenia.

Na szczęście po badaniach okazało się, że piesi nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy zdarzenia. Bardzo dużo pomogli świadkowie, którzy nie tylko zauważyli, gdzie pojechał kierowca, lecz również przekazali jego rysopis. Na posesji znajdował się uszkodzony samochód, w domu zaś kierujący nim mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało, że 49-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Co więcej nie posiadał uprawnień do kierowania, miał też aktywny zakaz kierowania pojazdami orzeczony przez sąd za jazdę po pijanemu.

Szybko wyszło też na jaw, że kilka godzin wcześniej mężczyzna był zatrzymywany przez policję również za kierowanie pod wpływem alkoholu. Prowadził ten sam pojazd, którym później wjechał w pieszych. Przed godziną 9:00 w miejscowości Sitno na widok policyjnego radiowozu gwałtownie zahamował i wbiegł na teren posesji. Funkcjonariusze domyślając się, że ma on coś na sumieniu, ruszyli za nim. Po chwili został zatrzymany. Wtedy 49-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Po przeprowadzeniu czynności został zwolniony, zaś pojazd przekazano członkowi jego rodziny. Sam mężczyzna obiecał, że już na pewno nie wsiądzie za kierownicę w takim stanie. Kiedy został zatrzymany po potrąceniu pieszych tłumaczył, że musiał wyjechać, gdyż miał „sprawę do załatwienia” w innej miejscowości. Mężczyźnie przedstawiono już zarzuty. Przyznał się do winy. Niebawem sprawa zostanie przekazana do sądu. Tym razem 49-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna finansowa.

(fot. Policja Biała Podlaska)

Zobacz również

28 komentarzy

 1. To jakaś kpina ze strony polskiego prawa, że pijusy mogą jeździć bezkarnie.

  • Pijusy nie mogą jeździć bezkarnie. Ten już zaczyna się bać, bo na pewno zostanie ukarany kolejnym zakazem.

  • Powinny być zwiększone kary. Przyznam się, że kiedyś sam często jeździłem po pijaku, bo myślałem sobie: a co mi zrobią? Najwyżej zapłacę jakąś grzywnę i już. Teraz już mniej piję i mniej jeżdżę, ale kary za jazdę po alkoholu nadal są symboliczne.

 2. Brawo policja Miedzyrzecka ! Znajomego jak drapnęli w Puławach to po 40 godzinach dopiero puścili i to rozumie.

 3. Może to źle zabrzmi ale szkoda że któraś z osób potrąconych nie dostała zwolnienia lekarskiego powyżej 2 tyg bo wtedy byśmy się pozbyli niedoszłego mordercy na dłużej a tak jeszcze gnoja nie wsadzą. Brak słów. Powinien od razu po zatrzymaniu trafić na 3 miesiące bo dzisiaj znowu wsiądzie i narobi bidy. Patol podobnie jak rodzinka która mu dała kluczyki.

  • A co rodzina ma do tego? Niby co mieli robić, szarpać się z nim za każdym razem? Dzwonić na policję, skoro i tak rano był zatrzymany? To nie dziecko, któremu możesz coś zabronić… I żeby nie było – nie znam tych ludzi, ale niestety wiem jak to jest mieszkać latami z alkoholikiem. Ktoś kto nie przeżył, nie zrozumie

 4. podczas porannej kontroli:
  -nie miał uprawnień, zabranych za jazdę po pijaku
  -był pijany
  -samochód przekazali rodzinie by odprowadzili mu pod dom, a jego samego wypuścili…

  to jest ta akcja „zero tolerancji”? przecież za jazdę po spożyciu z osądzonym zakazem prowadzenia powinni go zawinąć

 5. pytam sie wszechmocnych rządzacych piskorzy którzy nigdy się nie mylą i niepopełniają błędów co dalej i jak długo jeszcze , kiedy podwyższenie wymiaru kary / przepadek auta , grzywna 20 tys zł , dożywotni zakaz , areszt min 30 dni , prace społeczne itd/ . Wezcie się wreszcie do roboty za tą zakałę narodową !!!!!!!!!!!!!

  • nie no , przecież obiecał
   nie czytasz dokładnie

  • Teraz są ważniejsze sprawy, np trzeba ścigać sędziego który nieprzychylnie się wypowiada na temat sytuacji w sądownictwie. A to że jakiś pijus znowu rozjedzie kilka osób? E tam…

 6. i tak od lat, brak możliwości zastosowania przepadku auta lub bezwarunkowego zatrzymania pijaka wyrabia w ludziach przekonanie, że za jazdę na bani nic się nie dziej. Zamiast zabierać kluczyki do auta zabiera się plastikową kartkę i a poleconym przychodzi z sądu papier, którego nikt nie czyta, penie z poczty nie odbiera. Taka jest kara, czyli zadna

 7. Patologia a nie prawo w Polsce. Prawo widać, że gorsze jak zachowanie tego alkoholika.

 8. Pijaka bez uprawnień do aresztu , auto na lawetę .

 9. bez sądu dół z wapnem dla wsiowej moczymordy

 10. Obiecał że już w takim stanie nie siądzie za kółko i słowa dotrzymał. Nie miał 2,5 promila tylko 3. Nawalony jak stodoła ale pamiętał dane słowo.

  • Arcy Primas A'Prilis

   Obiecał… to tak jak jaki prawdziwy katolik, którego od urodzenia uczą, że jak ksiądz obieca zbawienie wieczne to nie znaczy, że ponoć dobra Bozia dotrzyma danej przez jego przedstawiciela na ziemi, obietnicy.
   Po polsku o takim zjawisku mówi się :”Obiecanki cacanki, a głupiemu stoi”, czy jakoś tak…

 11. Czy za drugim razem też :
  „Po przeprowadzeniu czynności został zwolniony, zaś pojazd przekazano członkowi jego rodziny. Sam mężczyzna obiecał, że już na pewno nie wsiądzie za kierownicę w takim stanie.”
  No tak mnie ciekawi ile razy na dzień jest limit wpadania.

 12. Przecież gdyby był trzeźwy toby wiedział że nie może jeździć, a był pijany i nie wiedział co robi.

 13. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  Jasne jest (dla rządzących prawem, jak słońce w nocy), że dopóki nie wprowadzi się obligatoryjnego aresztu wprost zza kółka, jak delikwent tylko nadmucha „co trzeba”, to opisane w artykule będą sie zdarzać co raz częściej.
  Inną sprawą jest pomieścić wszystkich, których „zabezpieczą” po pijoku.

  • zlicytowanie prowadzonego auta i duża grzywna powinny załatwić sprawę kosztów. do tego praca więźniów na ich własne utrzymanie – wszystkich, nie tylko pijanych kierowców…

 14. Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

  Sytuacja, w której drogowy menel z zakazem zostaje złapany podczas jazdy na bani i nie trafia od razu do aresztu, a potem do ZK jest parodią wymiaru sprawiedliwości.

 15. Słyszałem, kiedyś od znajomego, że u nich na wiosce tez jest taki pijak co jeździ nachlany a policjanci go proszą np. pod sklepem żeby już dzisiaj nie jeździł… I będzie tak jeździł dopóki kogoś nie zabije? Czy jazdę po pijaku nie ma kary więzienia? Czemu dziada od razu nie zamknęli?
  „Jazda w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem, a kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przestępstwem.”

  „Stan po użyciu alkoholu zachodzi, gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila alkoholu, albo w 1 dm3 wydychanego powietrza wynosi od 0,1 mg do 0,25 mg. Stan nietrzeźwości występuje natomiast, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila alkoholu, albo zawartość alkoholu w 1 dm3 wydychanego powietrza przekracza 0,25 mg.”

  „osoba, która w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu (do 30 dni) albo grzywny od 50 do 5000 zł. ”

  „Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem stypizowanym w art. 178a§1 Kodeksu karnego (k.k.), który brzmi: kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

  I co puścili go, bo im coś obiecał…? żenada

 16. W normalnym kraju zostałby zatrzymany i dostałby wyrok zaraz po wytrzeźwieniu wraz z meldunkiem w stosownym ośrodku wczasowym.

 17. Chory kraj. Zatrzymali rano przestępce i tako puścili wolno??? Chyba Ziobro powinien przyjrzeć się sprawie bo coś tu jest nie tak… Może Ci co go rano puścili wolno powinni również odpowiadać za potrącenie pieszych…

 18. hahahaha Polska w pelnej krasie…ahahaha nic dziwnego ze wszyscy leja na te przepisy ja sa bezkarni… tak panie wladzo obiecuje ze tego nie zrobie … a o ok panie Maliniak … nastepnym razem mam nadzieje ze rozjedzie rodzine policjantow i sedziego

 19. w Tucznej też jest taki pijak, co wieczorem 3 piwka a rano na bani jeździ

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8308zł 0.28%
  • GBP 5.0312zł 0.84%
  • EUR 4.2463zł 0.22%
  • CHF 3.9535zł 0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Zaproszenie na spektakl charytatywny
   „Lodowata Krew z Gorących Serc” – Zimnolubni będą oddawać krew
   VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie 2020
   Lublin zagra dla Australii
   Lublin na weekend 17-19 stycznia
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.