690 680 960

Po odwołanych autobusach, czas na pociągi. Wiele składów nie wyjedzie w trasę

Kilka dni temu informowaliśmy o odwołaniu licznych kursów autobusowych, wczoraj o ograniczeniu funkcjonowania komunikacji miejskiej. Teraz przewoźnicy kolejowi postanowili wprowadzić zmiany w kursowaniu pociągów.

Od dnia dzisiejszego ograniczone zostanie kursowanie pociągów na niektórych trasach. Decyzja ma związek z wdrożeniem nadzwyczajnych działań mających na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2, w tym zamknięcie m.in. wszystkich placówek oświatowych, placówek kultury w tym kin i teatrów. Spółka PolRegio postanowiła na początek do 29 marca odwołać kursowanie pociągów relacji Lublin – Rzeszów wyjeżdżających z Lublina o godz. 5:49 (pn-pt), 12:45 i 17:45, z kolei weekendowy pociąg z godz. 7:38 będzie kursował tylko do Szastarki. W trasę nie wyjadą też pociągi z Rzeszowa do Lublina z godz. 5:27, 12:33 i 17:31.

W związku z zamknięciem Portu Lotniczego w Świdniku odwołane zostają wszystkie pociągi kursujące na lotnisko. Za odwołane pociągi nie kursuje Zastępcza Komunikacja Autobusowa. Podróżnym, którzy zamierzają zrezygnować z przejazdów pociągami, lub też posiadają bilety okresowe na odwołane pociągi, przysługuje zwrot pieniędzy.

Również spółka Intercity z tego samego powodu ograniczyć kursowanie swoich składów. Przewoźnik ma również trudnościami w zapewnieniu obsługi pociągów, gdyż wielu pracowników przebywa na zwolnieniach lekarskich. Postanowiono odwołać 38 pociągów, w tym przypadku jednak żaden z nich nie kursuje przez województwo lubelskie. Jednak jak zastrzega PKP Intercity, sytuacja jest dynamiczna więc pasażerowie powinni śledzić na bieżąco wydawane w tej sprawie komunikaty.

(fot. lublin112)

5 komentarzy

  1. i w kozienicach nie będą musieli do pieca dorzucać.

  2. A kiedy mpk ograniczy ?

  3. w Kozienicach obsługa elektrowni zamknięta jest i mieszka na terenie elektrowni, dowożą im jedynie niezbędne rzeczy

  4. A wczoraj czy przedwczoraj nasz przemądry premier zapewniał, że transport krajowy będzie działał bez zmian i bez zakłóceń. Jadę akurat jeszcze nie odwołanym pociągiem po dwóch odwołanych busach. Może jakoś dojadę

  5. To nie jeździj tylko sieć na pupie

Kursy walut

  • USD 4.0181zł -0.04%
  • GBP 5.0458zł -0.27%
  • EUR 4.3303zł -0.07%
  • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas