Po badaniach „przypomniał sobie”, że ma koronawirusa. Odpowie za wywołanie niepotrzebnych czynności służb ratunkowych

Mieszkaniec gm. Kazimierz Dolny odpowie za wywołanie niepotrzebnych czynności służb ratunkowych oraz złamanie przepisów porządkowych w związku z ogłoszonym stanem epidemii. Mężczyzna podczas badania przez zespół ratownictwa medycznego „przypomniał sobie”, że ma koronawirusa.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem w Puławach. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na puławskiej Marinie śpi nietrzeźwy mężczyzna. Na miejscu mundurowi zastali 42-latka z gminy Kazimierz Dolny. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu oraz miał obrażenia głowy, więc funkcjonariusze wezwali zespół ratownictwa medycznego.

Ratownicy zrobili wstępny wywiad z mężczyzną, po czym zabrali go do szpitala w Lublinie. W trakcie dalszych czynności służbowych, 42-latek „przypomniał sobie”, że jest zakażony koronawirusem. Miało do tego dojść kilka dni wcześniej, podczas kontaktu ze znajomą, która wróciła z Niemiec.

O wszystkim zostały powiadomione służby sanitarne. Decyzją sanepidu, 42-latek oraz osoby, które podjęły wobec niego interwencję czyli policjanci i ratownicy medyczni, objęci zostali kwarantanną. Jak się okazało, kobieta o której mówił mężczyzna, nie przebywa w Polsce i nie miała z nim kontaktu. Jednakże, aby wykluczyć możliwość zakażenia wirusem COVID-19, przeprowadzone zostały badania. Wykazały one, że mieszkaniec gminy Kazimierz Dolny jest zdrowy.

Wkrótce 42-latek stanie przed sądem. Odpowie za wywołanie niepotrzebnych czynności służb ratunkowych oraz za złamanie przepisów porządkowych wprowadzonych w związku ze stanem epidemii.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

14 komentarzy

 1. Skąd się tacy biorą?

  • na bulwarze…czyli blisko Wisły…nie rozumiem, po co angażować jakieś służby…w nocy było -7 podobno…natura by zrobiła swoje…

  • W czasie tej pandemii durnie jakos mocno sie uaktywniaja.

  • no właśnie skąd…?
   Droga Redakcjo już kilka ładnych tygodni o tym się mówi a większość mediów dalej swoje – COVID -19 to choroba! Wirus to SARS-Cov-2, który notabene wywołuje tą chorobę.

 2. To są nasì rolnìcy.

 3. Gdzie środki zapobiegawcze służb ratunkowych? Rozumiem, że jest problem z asortymentem ale nie warto ryzykować. Gdyby naprawdę następnym razem osoba nieprzytomna miała wirusa to kogo będą winić? Osobę nieświadomą (odużoną) że nie poinformowała?

  • towarzyszu! maseczki i kombinezony już są, wasi towarzysze z kpch „podarowali” pełen samolot.

 4. Przyśnił mu się kontakt ze znajomą z Niemiec. Generał Bolesław Wieniawa-Długoszowski, były pułkownik, na jego miejscu wysłałby jej kwiaty…

 5. moze mial z nia KONTAKT online😂

 6. i znowu…pijany z rozbitym łbem full opcja badań wykonana….mozna?

 7. miał sen, że się z nią kontaktował……a przecież alkohol zabija wszelakie wirusy więc skoro był w stanie upojenia to po co marnować test i robić panikę z niczego? Zwolnienia w służbach są dalej płatne 100% – więc wszystko jasne.

 8. Takiemu hu..wi to bym dał tę najwyższą karę – 30tyś. Śmieć by poczuł i odechciałoby mu się żartować na dobre parę lat.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online