690 680 960

W Poniatowej planują budowę boisk. Jedno ma być wielofunkcyjne, drugie do gry w piłkę nożną

Nowoczesne obiekty sportowe mają powstać w Poniatowej. Powiat Opolski szykuje się obecnie do inwestycji, licząc że zostanie ona dofinansowana ze środków ministerstwa sportu.

Trwają przygotowania do budowy zespołu boisk sportowych przy Zespole Szkół w Poniatowej. Inwestycję chce zrealizować Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim. Obecnie urzędnicy pracują nad sporządzeniem wniosku, który ma na celu uzyskanie dofinansowania. Szacowany koszt inwestycji wynosi bowiem ponad 2 miliony złotych, jednak istnieje możliwość, aby Powiat Opolski otrzymał zwrot w wysokości połowy poniesionych kosztów z programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” ogłoszonego przez Ministra Sportu.

Plany zakładają budowę dwóch boisk sportowych. Pierwsze z nich ma być przeznaczone do gry w piłkę nożną, drugie będzie zaś wielofunkcyjne. Zgodnie z założeniem jego użytkownikami będą osoby grające w piłkę siatkową oraz koszykówkę. Dodatkowo zakładane jest wybudowanie bieżni lekkoatletycznej oraz stanowiska do skoku w dal.

Inwestycja zawiera ponadto wykonanie oświetlenia, przyłącza kanalizacji deszczowej, budowę ciągów komunikacyjnych, ogrodzenia boiska oraz wszystkich elementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania obiektów sportowych.

(fot. Powiat Opolski)

9 komentarzy

 1. Nareszcie coś innego niż kolejny kościół

 2. Boisko do wszystkiego trzy razy mniejsze niż do piłki kopanej… czy ta moda na sport dla de-bili, w którym nie odnosimy od dekad żadnych sukcesów, w końcu się skończy?

  • Żałosna jest twoja wypowiedź . Lepiej aby dzieci i młodzież wyszła z domu poszła na orlika i pograła 4fun . Ruch to zdrowie i lepsze to niż siedzenie w dom i granie w gry komputerowe

   • Gry rozwijają myślenie, koncentrację, pamięć mięśniową i ogólnie rozwijają mózg. Granie w piłkę powoduje kontuzje i nierzadko inne problemy w sferze fizycznej. Czy ruch jest lepszy? Dla mnie nie, ale każdy ma własne zdanie i cieszę się że coś jest w tym mieście robione dla młodzieży 👍 Pozdrawiam grając w gry i zarabiając na tym pieniadze 🙂

   • taki niby mądry, a dwóch zdań ze zrozumieniem nie potrafi przeczytać…
    czy ja gdzieś napisałem, że sport jest zły? czy że bezmyślne jest faworyzowanie jednej dyscypliny wielokrotnie bardziej niż wszystkie inne razem wzięte?
    poproś kogoś do pomocy jak ci się mózg przegrzewa po paru słowach

 3. już młodzież i dzieci lecą grać

  • Ogólnie mówiąc jest to zrobione dla uczniów tu nie chodzi o dyscyplinę . Boisko które jest na ten moment w opłakanym stanie zamienią na sztuczną murawę to same plusy. Tym samym będzie też boisko do gry w kosza i siatkówkę. To ma być w formie rozrywki dla młodzieży. Nikt nie musi na tym zarabiać jak też kolega wyżej napisał . Tu chodzi o to aby wyjść z domu i pójść się pobawić tymi dyscyplinami .

 4. Rece opadaja.

 5. A za chwile bloki 16a i 16 b za zespołem szkół powiedzą (za jasno,głośno co wyście kkkk…,.a zrobili nam) .ot taka inwestycja. Każdy by chciał ale nie u mnie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki Powiatu Parczewskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Discoboys
Dożynki Gminy Łaszczów. Gwiazdą wieczoru będzie Meffis
Dożynki Gminy Kłoczew. Gwiazdą imprezy będzie Miły Pan
Dożynki Gminy Telatyn
Dożynki powiatu zamojskiego i gminy Miączyn. Gwiazdą imprezy będą Piersi