Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Płonka: Uciekł przed policjantami, w porzuconym aucie zostawił 2-letnie dziecko

Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, a następnie porzucił auto i uciekł pieszo. W pojeździe zostawił swojego 2-letniego syna.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w godzinach popołudniowych w miejscowości Płonka w powiecie krasnostawskim. Policjanci z drogówki zmierzyli prędkość auta marki Citroen. Jego kierowca jechał w terenie zbudowanym 85 km/h. Kierowca widząc, że policjanci chcą go zatrzymać, przyśpieszył i zaczął uciekać.

– Policjanci ruszyli w pościg lecz kierujący nie reagował na sygnały dźwiękowe i błyskowe. Po kilkuset metrach skręcił w drogę gruntową, zatrzymał się i porzucił pojazd. Dalszą ucieczką kontynuował pieszo – informuje podkom. Piotr Wasilewski z krasnostawskiej Policji.

W aucie mężczyzna pozostawił w foteliku swojego 2-letniego syna.

– Funkcjonariusze ustalili personalia dziecka. Następnie na miejscu zjawiła się ciotka chłopca i wspólnie z nią mundurowi odwieźli je do domu.Tam odebrała je zaskoczona matka, która oświadczyła, iż wykonywała prace polowe a dzieckiem opiekował się ojciec – wyjaśnia podkom. Piotr Wasilewski.

Tego samego dnia około godziny 21 uciekinier zgłosił się na posterunek Policji w Żółkiewce. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Mężczyzna tłumaczył, iż nie posiada prawa jazdy, ponieważ zostało mu zatrzymane za jazdę o alkoholu.

– 43-latek nie potrafił określić co nim kierowało, że zostawił bez opieki dziecko w samochodzie. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje Sąd – dodaje podkom. Piotr Wasilewski.

2016-05-31 10:58:39
(fot. ilustr. lublin112.pl)

24 komentarze

  1. poczekał,żeby wychuchać browara

  2. Powinien być pozbawiony praw rodzicielskich.

  3. Ojciec roku. Akurat na dzień dziecka w ramach prezentu.

Wiadomości z info112