Płonie wysypisko śmieci, dym widać z kilkunastu kilometrów. Dziesiątki strażaków na miejscu (zdjęcia)

Po raz kolejny palą się śmieci na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Bełżycach. Z ogniem walczy kilkudziesięciu strażaków.

Pożar składowiska odpadów komunalnych przy ul. Przemysłowej w Bełżycach został zauważony w sobotę około godziny 15. Nad miastem pojawił się słup dymu, który z każdą chwilą narastał. Na miejsce skierowana została straż pożarna z Bełżyc, a także jednostki OSP z całej okolicy.

Jak nas poinformowano, ogniem objęte jest ok. 100 m2 wysypiska śmieci. Na miejscu z pożarem walczy kilkudziesięciu strażaków. Dym widoczny jest z kilkunastu kilometrów m.in. z Niedrzwicy Dużej.

To już kolejny pożar na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Bełżycach w ostatnim czasie. Zakład w Bełżycach przerabia rocznie około 40 tysięcy ton odpadów. Obsługuje kilkanaście gmin.

(fot. lublin112.pl, nadesłane – Jacek, Adrian, Rafał, Bernadetka, Zbyszek, Łukasz, Mateusz,  Bartosz i inni)

49 komentarzy

 1. niektórzy beda mieli raka inni nie

  • No właśnie, jak przy pożarze tego składowiska opon – powietrze zostanie zbadane i odpowiedni urząd stwierdzi, że nie ma zagrożenia dla mieszkańców (inaczej trzeba by ich ewakuować). Ale jak sąsiad spali foliowy woreczek po bułeczkach, to koniec świata, rak za rok. Lepiej wywieźć ten woreczek na wysypisko, niech tam spłonie, ew. zawiśnie na okolicznych drzewach.

   • Ale jak 1000 sąsiadów spali woreczek po 10-ciu plastikowych butelkach to i raczycho murowane.

    • No, butelki to przesada. Ale dlaczego nie można zrobić tego jak w Szwecji? Tzn. spalarnia ze wszelkimi filtrami spalin itp? I jeszcze czerpać energię z tego. Ale powiedz naszym ludziom że po sąsiedzku ma być spalania! Amok. Lepiej jest teraz? Smacznego!

     • Miała być na terenie dawnej FSC – „nówka sztuka” z wszystkimi bajerami, która z jednej strony miała rozwiązywać problem zalegających gór śmieci, a z drugiej dawać ekstra energię. Zapytacie jaki był finał? Otóż mieszkańcy okolicznych osiedli niemal jednogłośnie orzekli, że nie pozwolą się truć, pomimo tego że kilkadziesiąt lat mieli robioną terapię przez to co fabryka wysyłała w niebo, i nie tylko. 😉

     • Właśnie w Zamościu planują budowę nowoczesnej spalarni która jako bonus da ogrzewanie ale oszołomy protestują bo wolą płonące wysypiska i oddychać smogiem z kominów. XIX wiek w głowach :/

 2. ile razy tam będzie się jeszcze paliło
  w końcu komuś stanie się krzywda

 3. „Zagospodarowanie” odpadów idzie pełną parą

 4. Szanowna Redakcjo proszę nie szukać sensacji.
  Po pierwsze w tytule piszecie że płonie wysypisko śmieci
  Po drugie w treści artykułu piszecie że płonie składowisko odpadów komunalnych.
  ZZOK w Bełżycach nie jest ani wysypiskiem ani składowiskiem odpadów.
  Takie pompowanie sensacji powoduje u społeczeństwa tylko niepotrzebny lęk i pogłębia niewiedzę o gospodarce odpadami w naszym pięknym kraju.
  A później dziwimy się że ceny za odbiór odpadów idą w górę.

  • A gdzie tu jest sensacja? Bo nie widzimy.

  • niech szanowna osoba Nn wyjasni czym różnią sie te dwa wysypiska :śmieci i odpadów komunalnych, bo zz tesci wpisu widac ze jest doskonale zorientowana.

  • nie no nic się nie stało, mamy bardzo dobrą gospodarkę odpadami,,, wręcz bezodpadową… Wytłumacz nam proszę jak płonie wysypisko a jak składowisko… bo jak płonie niezydyntyfikowany obiekt pirotechnicznego zagospodarowania odpadów (NOPZO) (tudzież śmieci… NOPZŚ) w Bełżycach to już wiem…
   (wiem co znaczy ZZOK)

   • Dlaczego niezidentyfikowany?
    Przecież wiadomo, że płonie zaklad zagospodarowania odpadów komunalnych w Bełżycach.

 5. palenie śmieci ostatnio modne!

  • w lecie na wysypiskach w zimie w piecach… co za parszywy kraj..! I my się nazywamy cywilizowanym społeczeństwem..? Palenie śmieci, opon itp sprowadzanych z zagranicy to czubek góry jakim jest proceder sprowadzania i „znikania” toksycznych odpadów do polski.. Specjalnie z małej litery bo dużą literą pisze się nazwy krajów a nasz to bananowy twór gdzie urzędnik ma w d… co się dzieje z toksynami po sprowadzeniu… jedyne co ważne to pełne koryto… Tylko potem jak ktoś z rodziny trafi na onkologię… to się będą zastanawiać ZA JAKIE GRZECHY…

   • W samo sedno, u Niemca za miedzą za takie coś już by zamykali firmy i zajmowali majątki. U nas system sowiecki, można bezkarnie truć ludzi a jak będzie za głośno to będzie sprawa. Tyle że po takich sprawach nikt nie idzie siedzieć tylko kasta poubeckich pomiotow jest coraz bogatsza. Ryczałtowo 🙂 My robole będziemy się szarpać że skarbówką o 10 zł.

 6. kiedy wyroki za to goowno ? Tyle gadania o Unii a tam by były kary i zamknięcia ludzi i firm. Unia potrzebna do skarg na Polskę a sądownictwo co robi ?

  • Odezwał się pisowski zwolennik. Za 500+ popiearasz wszystko co nawet najbardziej parszywe…. Wstyd.

 7. Nigeryjskie te śmieci?

 8. Tępe ludzie tępe komentarze. Samozaplon to jest.!

 9. Ekologia plena gębą…!!1

 10. 100m2? Raczej 10000m2 A to zasadnicza różnica droga redakcjo.

  • No raczej nie. Początkowo płonęło, tak jak zostało podane poprawnie 100 m2. Obecnie jest to około 300 m2.

 11. A dlaczego OSP CZÒŁNA nie zostały zadysponowane do gaszenia tego pożaru chociaż mają najbliżej??!!??

 12. Oczywiście przypadek ???

 13. Pożar gaszą jednostki z całej okolicy, ale ci, co mają najbliżej (OSP Czółna) nie zostali zadysponowani!!! dlaczego???

 14. wpierdzielic milion kary za kolejny pozar a gwarantuje ze kolejnych by nie bylo….

  • Jeśli jakiś piroman podpali twój śmietnik to oczywiście ze zrozumieniem przyjmiesz dotkliwą finansową karę.
   Piszę o tym mając w pamięci ostanie pożary w Lublinie, których zatrzymany sprawca dokonywał ponieważ uwielbiał obserwować (i nagrywać) strażaków gaszących pożar.
   Są również maniacy, którzy podpalali lasy a straty były ogromne.
   A ty z góry zakładasz, że właściciel coś kombinuje bo „gdzieś” była podobna sytuacja.
   No to płać jak i tobie podpalą.

 15. Najtańsza utylizacja.

 16. a może takie wysypiska powinny mieć ochronę i jeszcze prawne obwarowania – że jeśli się spali, to kara

 17. Spokojnie OSP Czółna was pewnie też zadysponuja jutro też jest dzień i będzie dogaszanie. (pewnie jesteście zwykłye OSP a pierwsze pojechały KSRG chodzi pewnie o sprzęt chodźby aparaty nie wiem czy wy macie a następna sprawa wy możecie sami wyjechać tylko zgłosić wyjazd i jechać pozdrawiam i nie martwcie się jeszcze się napracujecie)

  • Szukałem i nie znalazłem potwierdzenia aby OSP Czółna były w KSRG.
   Pewnie miało to znaczenie jak dysponowane są poszczególne jednostki OSP.
   „gość”, który się upominał o udział OSP Czółna pewnie jest strażakiem-ochotnikiem.
   „gościu” przyjdzie i twoja kolej, tak jak wielu strażaków-ochotników.
   Ważne jest to, co robisz i co chcesz robić.
   Jeśli Ty i Twoi koledzy myślą w podobny sposób to kolejnym etapem będzie KSRG.
   Pozdrawiam i życzę realizacji planów 🙂

 18. Wysypisko śmieci to niezorganizowane dzikie składowisko odpadów a składowisko odpadów to zorganizowane wyznaczone miejsce składowania odpadów. Te 2 pojęcia są całkowicie różne wysypisko jest potoczną formą jednak niepoprawną i nie można ich używać naprzemiennie.

 19. Hania z mechów muwi że jej gorąco mi

 20. Maximus Segregatus

  Liczne pożary odpadów na składowiskach i w halach stają się polską „specjalnością” składowania w „chmurach” – bo to oprócz pozbycia się odpadów daje dodatkowe dochody od ubezpieczycieli… Nigdzie w Europie nie ma takiej wysokiej rentowności „gospodarki odpadami”… Nic też dziwnego, że niewygodne.info.pl/artykul9/04673-Za-smieci-placimy-czesto-wiecej-niz-Niemcy.htm …PORZUCONE „NICZYJE” ODPADY USUWANE NA KOSZT PODATNIKA – TO TEŻ ZJAWISKO NIEZNANE W INNYCH KRAJACH EUROPY… Miejmy nadzieję, że w następnej kadencji rząd zajmie się implementacją unijnych zasad systemowych polegających na przejęciu gospodarki odpadami przez zakłady użyteczności publicznej non-profit i wyeliminowaniu czynnika chciwości – tak jak jest to w tych krajach których osiągnięcia wyznaczają standardy w tej dziedzinie dla całej Europy…

 21. W Niedrzwicy nie da sie oddychać, cała okolica zadymiona. Masakra

 22. Płoną wysypiska.A tu ogniska zapalić nie można,bo mandacik.Płacz i płać.Zutylizowane śmieci bezkarnie można palić.Śmieciowy biznes kwitnie.Polska to taki dziwny kraj.

 23. Tylko podnośić opłaty potrafią a pozbyć się przez spalenie i po sprawie.

 24. Pseudo ekologia tylko umieją zarabiać na ludziach. Gdy powstał zakład miało być wszystko tak pięknie (my tylko sortujemy a nie skladujemy) A teraz nikt nie chce kupić to spalimy i po problemie. To po co to gasić i zawracać głowę tym ludziom z psp i osp jakby nie mogli inaczej spędzić czasu w sobotni wieczór postawić samochód z wodą i Dac pracownice temu pseudo zarządowi i niech gasi. A nie wciskać kit o samozaplonach. Kiedy ten kraj zmondrzeje………..

 25. kraśnik ma składowisko odpadów i tam pożaru nie było….

 26. Gdzie są ekolodzy?

 27. Właściciel zobaczył, że za to nie beknie i jest bezkarny to będzie za miesiąc następny pożar, a durnie niech gaszą za darmo.

 28. Materia krąży w ekosystemach. (najprościej mówiąc). Spalisz butelkę plastykową – PCB i inne kancerogenne związki wędrują do środowiska, a potem NOWOTWORY – nie dziwmy SIĘ!!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9621zł 0.16%
  • GBP 5.1113zł -0.66%
  • EUR 4.2789zł 0.13%
  • CHF 4.0308zł 0.24%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Maraton Teatralny w Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice” w Gardzienicach
   Dwie wystawy Stanisława Baja zaplanowano w Galerii Gardzienice
   Zgromadzenie Noworoczne w Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice”
   Wyprzedaż garażowa stała się już lokalną tradycją
   XI Dzień Historyka na UMCS
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.