Place zabaw to kolejne miejsca mogące stanowić zagrożenie. Zostaną zamknięte

W kolejnych miastach i miejscowościach wprowadzane są zakazy korzystania z placów zabaw. To samo dotyczy siłowni zewnętrznych. Straż Miejska będzie sprawdzać, czy zakaz jest przestrzegany.

Samorządy postanawiają wyłączyć z użytkowania kolejne miejsca, w których może dochodzić do gromadzenia się osób, a tym samym dojść do ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa. W tym przypadku chodzi o place zabaw. Badania wykazały również, że wirus w korzystnych warunkach na niektórych powierzchniach, może utrzymywać się nawet kilka dni.

Dlatego też decyzję o zamknięciu placów zabaw podjęły m.in. władze Lublina. W tym przypadku to samo dotyczy siłowni zewnętrznych. Ka każdym tego typu obiekcie w mieście pojawią się taśmy zabezpieczające oraz odpowiednie informacje o zakazie korzystania z urządzeń.

Od środy podobne rozwiązanie wprowadziły władze gminy Zamość, zamykając wszystkie place zabaw. Zakaz wstępu obowiązuje również do plenerowych siłowni oraz na znajdujące się w gminie boiska. To samo uczyniono w Zamościu. Odpowiednie komunikaty zostały umieszczane przy każdym placu zabaw, siłowni czy boisku w mieście. Straż Miejska będzie teraz sprawdzać, czy zakaz jest przestrzegany.

(fot. lublin112)

10 komentarzy

 1. Tablecik do łapki i niech dziecko się dokształca.

 2. Wirus po wpływem światła słonecznego jest niszczony.Dr John Nicholls, a pathology professor at the University of Hong Kong, saying there are three things coronavirus does not like: sunlight, temperature and humidity.

  „Sunlight will cut the virus’s ability to grow in half, so the half-life will be 2.5 minutes, and in the dark it’s about 13 to 20 [minutes]. Sunlight is really good at killing viruses,” Nicholls said.

 3. I bardzo słusznie. Na placu zabaw na Bronowicach kazdego dnia pełno dzieci. Zero odpowiedzialności rodziców.

 4. Niesamowite, że ludzie potrzebują do tego ODGÓRNEGO zakazu…

 5. Zobaczcie co się dzieje na Osiedlu Borek w Turce, pełen luz ludzi w niedzielę na chodnikach mnóstwo, małe dzieci, wszyscy porostu zwykły kolejny dzień epidemii…………..

 6. Nareszcie, może na Botaniku będzie trochę spokoju bo do tej pory to całe tabuny dzieci i młodzieży przechadzały się po ulicach. Policję zapraszam na siłownię zewnętrzną za segmentami przy Kasztelańskiej tam wieczorami pijaństwo i punkt zborny małolatów.

 7. Co grozi za nieprzestrzeganie wprowadzonego zakazu? Czy potrafi ktoś podać jakieś sankcje karne (konkretny artykuł)?

 8. Nalkowskich, Samsonowicza przedwczoraj – boiska do piłki nożnej i koszykówki obstawione. Most na Bystrzycy – 10 osób podziwia kaczki, dzieci łapią poręczy, starsze babki jak zwykle jęczą i na coś tam narzekają.. Luz-blues…

 9. Ze strony UM: „Informujemy, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników, w związku z zagrożeniem epidemicznym wyłączone z użytku do odwołania zostają miejskie place zabaw i siłownie na świeżym powietrzu. Decyzja ta jest związana z tym, że koronawirus na powierzchniach plastikowych, metalowych, drewnianych lub szklanych utrzymuje się od 2 godzin do 9 dni. W tym czasie ma zdolność do zarażania.”

  Nie dotyczy osiedlowych…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9016zł 0.47%
  • GBP 4.9802zł 0.68%
  • EUR 4.5477zł 0.45%
  • CHF 4.2095zł 0.23%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Zaproszenie na 100-lecie OSP w Ostrowie Lubelskim
  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)