690 680 960

Pijesz i wsiadasz za kierownicę? Uważaj na nowe metody walki z pijanymi kierowcami

Pijani kierowcy muszą mieć się na baczności. Lubelska Policja wprowadza do walki z amatorami jazdy na podwójnym gazie nowe metody oraz nieoznakowane radiowozy.

Trzeźwe poranki, walka z kierowcami w ramach akcji „Stop agresji na drodze” przynosi wymierne skutki. Z roku na rok ilość kierowców wsiadających za kierownicę na podwójnym gazie systematycznie maleje. Jednak kierowcy podczas tych akcji nawzajem się ostrzegają, co może utrudniać zatrzymanie tych, którzy łamią prawo.

Teraz do walki z nietrzeźwymi za kierownicą lubelska Policja wytacza nowe „działa” w postaci nieoznakowanych pojazdów. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy akcje będą przeprowadzane w nietypowych miejscach, o nietypowej porze, z użyciem różnych nieoznakowanych radiowozów. Także tych, których kierowcy jeszcze nie znają.

Nie ujawniamy szczegółów akcji ani pojazdów, jednak już teraz wiadomo, że nowe metody przynoszą efekty. Przykładowo, ostatnio podczas patrolu mundurowych w takim nieoznakowanym pojeździe, wpadło dwóch pijanych kierujących. Nie kryli oni zaskoczenia, widząc „nietypowy” radiowóz.

2015-02-22 16:37:46
(fot. lublin112.pl)

22 komentarze

  1. No to mamy [] i nie mówie o jezdzie po wódzie tylko ogólnie bo jak zechcą zawsze cos znajdą. Tak ma marginesie uwazajcie na renault thalia koloru białego, pozdro

  2. Fiat panda qlatro lol

  3. mądryalkoholik

    Mnie jeszcze nie złapali po pijaku hehe. A wiecie dlaczego? Bo wsiadam za kółko dopiero 2- 3 dni po grubej popijawie 🙂

  4. Łapanki to robili Niemcy podczas II wojny światowej. To co wyrabia Policja pod szyldem „Stop agresji na drodze” to nic innego jak pogwałcenie podstawowych praw wolności obywatelskiej. Dlaczego? Śpieszę z wyjaśnieniem. Otóż podczas kontroli pojazdu i kierującego policjant musi podać oprócz swoich danych, stopnia i jednostki informację zasadniczą czyli CO JEST POWODEM KONTROLI I DLACZEGO ZOSTAŁE(A)Ś ZATRZYMANY(A) DO OWEJ KONTROLI? Wyraźnego powodu nie ma ponieważ „Komendant kazał”. A pan komendant może sobie swoje „kazania” w swój własny tyłek wsadzić. I tyle. Policja nie ma prawa przeprowadzać takich akcji ponieważ godzą one w naszą wolność gwarantowaną prawem. Pomijam przy tym fakt ilu złapią pijaków. Chodzi o metody żywcem przeniesione z lat 1939-45 stosowanych przez nazistów. Łapanka. Państwo policyjne, ciągłe restrykcje i pogwałcenie praw obywateli. Coś tu jest nie tak…

  5. Jeśli Policjant nie ma powodu aby zatrzymać cię do kontroli to ty nie masz powodu by jej się poddać. I tyle w temacie. Ludzie są zastraszeni i dają się badać choć ustawowo takiego obowiązku nie mają bez wyraźnego powodu czyli popełnionego wykroczenia. Wszystko na temat.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Koncert charytatywny dla Nelki Wychodzkiej w Bełżycach
Piknik z produktem polskim w Janowie Podlaskim
Festiwal Oręża Polskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Anna Wyszkoni
Piknik Wojskowy pod hasłem „Zostań żołnierzem RP”
Piknik Wojskowy pod hasłem „Zostań żołnierzem RP”