Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pijanych wywiozą 50 km dalej, do innego miasta. Po wytrzeźwieniu wrócić będą musieli już na własną rękę

Pijane osoby z Hrubieszowa, policjanci będą przewozić do izby wytrzeźwień w Chełmie. Transport jednak jest zapewniony tylko w jednym kierunku. Po wytrzeźwieniu powrót trzeba będzie załatwić sobie już na własną rękę.

Miasto Hrubieszów dołoży się do kosztów związanych z utrzymaniem Ośrodka Pomocy Osobom Uzależnionym w Chełmie, czyli izby wytrzeźwień. Decyzję taką podjęła na ostatniej sesji Rada Miejska. Dokładnie miastu Chełm udzielona zostanie pomoc finansowa na poczet częściowego pokrycia kosztów związanych z przyjmowaniem do izby nietrzeźwych mieszkańców Hrubieszowa. Na ten cel przeznaczona zostanie kwota w wysokości 5 tys. złotych.

Oznacza to, że nietrzeźwi mieszkańcy Hrubieszowa, którymi ze względu na stan w jakim się znajdują, nie będą mogli się zająć członkowie rodziny lub osoby bliskie, policjanci przewiozą do chełmskiej izby wytrzeźwień. Zgodnie ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, niewielkie miasta nie muszą tworzyć własnych ośrodków pomocy osobom uzależnionym. Mogą za to współpracować z tego typu ośrodkami prowadzonymi przez sąsiednie samorządy.

Przed laty pijani z Hrubieszowa trafiali już do izby wytrzeźwień w Chełmie. Jednak władze miasta Chełm postanowiły przyjmować tylko „swoich” nietrzeźwych. Wszystko dlatego, że koszty utrzymania izby wytrzeźwień są wysokie, zaś ściągalność za pobyt niewielka. Dlatego też zapadła decyzja, że do izby będą przyjmowane tylko osoby z gmin, które dołożą się do utrzymania ośrodka.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

30 komentarzy

  1. Do Irkucka powinni ich wywozić 🙂

    • W zasadzie to dobra wiadomość dla tych z Chełma.
      Jadą rowerem do kolegi w okolice Hrubieszowa, tam idą w tango i transport do domu mają zapewniony ?

  2. o losie, ten jutowy wór na zdjęciu to homo sapiens?

  3. mogą wracać supertaxi bolec na koszt izby