Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Powiat lubelski przoduje wśród liczby osób zakażonych, poddanych kwarantannie oraz objętych nadzorem

Z najnowszych danych dotyczących sytuacji z koronawirusem w naszym regionie wynika, że powiat lubelski przoduje wśród zachorowań. W dziewięciu powiatach przypadków zakażenia do tej pory nie potwierdzono.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie opublikowała mapę aktualnej sytuacji epidemiologicznej na terenie województwa lubelskiego. Wynika z niej, że najwięcej osób zakażonych koronawirusem, jest w powiecie lubelskim. Obecnie chodzi o 27 osób.

Na razie nie ma potwierdzonych przypadków w powiatach: bialskim, ryckim, parczewskim, radzyńskim, włodawskim, łęczyńskim, hrubieszowskim, krasnostawskim i opolskim.

Jeżeli chodzi o osoby poddane kwarantannie, to najwięcej, gdyż 848, jest w powiecie lubelskim, z kolei najmniej, 107, w powiecie ryckim. W powiecie lubelskim najwięcej jest też osób objętych nadzorem epidemiologicznym. Obecnie liczba ta wynosi 1626. Z kolei najmniej jest ich w powiecie radzyńskim – 15 osób oraz w ryckim – 47 osób.

Powiat lubelski przoduje wśród liczby osób zakażonych, poddanych kwarantannie oraz objętych nadzorem

(fot. WSSE)

41 komentarzy

 1. Powiaty lubelskie są dwa: grodzki (Lublin-miasto) i ziemski (lubelski; „okolice” Lublina). Prośba o doprecyzowanie, o który chodzi, czy też łącznie. O ile się nei mylę, podobnie jest z bialskim, chełmskim i zamojskim.

  • pluj za siebie i tu i tam

  • Masz na mapie zaznaczony powiat grodzki Lublin i w nim cyfra 3 (jak się domyślam 3 przypadki zachorowania), a w kwadraciku gdzie jest Zamość 4. W Chełmie i Białej nie ma zachorowań. Tylko nie wiem czy liczbę przypadków w powiatach ziemskich należy pomniejszyć o liczby w miejsce Lublina i Zamościa czy należy ją liczyć łącznie.

 2. Szanowna Redakcjo, czy byłaby możliwość objaśnienia, co oznacza liczba „3” w obrysie miasta Lublin (powiat grodzki)? Czy dane o powiecie lubelskim dotyczą tylko powiatu ziemskiego czy są danymi łącznymi z powiatem grodzkim?

  • To jest jakieś oznaczenie na mapie nie związane z tematem. Mapa została na stronie WSSE zmieniona, jest inna wersja.
   Pozdrawiamy.

  • liczba trzy, oznacza trzeciego sukiennego kandydata do wniebowzięcia.

  • Ja też oczekuję na wyjaśnienie, co oznacza ta trójka.

 3. Do Redakcji: czy to oznacza, że w tym momencie nie ma potwierdzonych przypadków w powiecie grodzkim Lublin?

 4. Jakto jest z tym powiatem Janowskim. Tutaj pisze ze jest 5przypadkow. A wczesniej gdzieś podawali że tylko 2. Dzwola, i jakaś inna wiocha pod Janowem.

  • Nie Dzwola tylko w gminie Dzwola, a miejscowość jest inna. W Janowskim potwierdzonych jest pięć przypadków -w tym z gminy Dzwola jeden śmiertelny. Oprócz wsi w gminie Dzwola jest jeszcze w jednej z wiosek leśnych na południu powiatu janowskiego potwierdzony jeden przypadek. A właściwie dwa – drugi śmiertelny, ale nie do końca, bo osoba ta była leczona w woj. podkarpackim. Osłabiona po porodzie zachorowała na to paskudztwo, ale ostatecznie zmarła na sepsę. Dlatego nikt jej nie zalicza do osób z naszego województwa i nie jest też zaliczana do osób, które na koronawirusa zmarły. Mieszkała jednak na terenie naszego powiatu miała potwierdzonego koronawirusa i była rodziną dla drugiego potwierdzonego przypadku we wsi leśnej w powiecie janowskim. Gdybyśmy brali ja pod uwagę to w Janowskim potwierdzonych przypadków powinno być sześć

 5. nie ma ludzi nie-zakażonych … A jedynie nie przebadani …

 6. Nowoczesny Rysiek

  u ukrów jest koronawirus, ale ich nikt nie bada, a sami tłumaczą sobie , że te objawy to postępujący, nieuchronny kac od płynu 70% dezynfekcyjnego z Orlenu stosowanego wewnętrznie….. :))

 7. Tam gdzie mało „przypadków” to najbiedniejsze rejony których nie stać na testy. Nie ma się co cieszyć.

 8. ty wytlumacz

 9. Najwięcej tego syfu przez zjazd tych europejskich patriotów,ktorzy pluli na polske a teraz z placzem wracaja,po co pytam,po co ich zwozic tutaj

 10. Dlaczego nie podajecie dokładniejszych miejscowości w powiecie zamojskim zaatakowanych przez koronawirus ?

  prosze o bardziej sprecyzowane informacje