Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany wsiadł za kierownicę opla, zakończył jazdę w rowie

Niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 59-letni mieszkaniec gminy Milejów. Mężczyzna będąc w takim stanie wsiadł za kierownicę opla. Podróż zakończył w rowie. Z kolei blisko 2 promile alkoholu miał 62–latek kierujący mazdą. Zatrzymali go kryminalni z łęczyńskiej komendy.

Zakończył podróż oplem w rowie, był pijany

W niedzielę po godzinie 11.00. policjanci z Posterunku Policji w Milejowie podczas patrolowania miejscowości Milejów zauważyli jak kierujący oplem wjechał do rowu.

– Za kierownicą pojazdu siedział 59 – letni mieszkaniec gminy Milejów. Funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na miejsce przybyła załoga ratownictwa medycznego. Mężczyzna został przewieziony do łęczyńskiego szpitala. Na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy – informuje aspirant sztabowy Magdalena Krasna z łęczyńskiej Policji.

Nietrzeźwy przyjechał do sklepu

Z kolei w piątek kryminalni z łęczyńskiej komendy w miejscowości Wólka Cycowska zauważyli kierującego mazdą, który wyjeżdżał spod jednego ze sklepów.

– Funkcjonariusze nabrali podejrzeń co do jego stanu trzeźwości. Postanowili zatrzymać go do kontroli. Kierującym okazał się 62-letni mieszkaniec gminy Cyców. Podczas kontroli trzeźwości przeprowadzonej przez funkcjonariuszy ruchu drogowego wyszło na jaw, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie – relacjonuje aspirant sztabowy Magdalena Krasna.

Pojazd mężczyzny został tymczasowo zajęty.

– Wkrótce obaj mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kolejna dolegliwość to obowiązek uiszczenia świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Świadczenie to wynosi od 5 do 60 tysięcy złotych – dodaje aspirant sztabowy Magdalena Krasna.

5 komentarzy

 1. Gondol Jerzy z Nadwisły

  Niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie, a wystarczyło jedno pstryknięcie Przenajświętszego Palca.
  Ludzie sobie z takimi nie radzą latami, a Bóg załatwia to na bierząco

 2. Mężczyzna został przewieziony do łęczyńskiego szpitala. Na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń.

  Redakcjo jakie to szczęście?! Chlał moczymorda wsiadł po pijaku, mógł komuś zrobić krzywdę to niech sam by teraz cierpiał,dla mnie to powinno być , niestety ale nie odniósł żadnych obrażeń ciała, pijaków nie szkoda

  • Gondol Jerzy z Nadwisły

   Ale na zasadzie, że każdemu sie może przytrafić, redaktor, autor tekstu, żałuje pijuska.

 3. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  No tych dwóch do wojska się nie nadaje,bo Putin by ich upil i kazał zastrzelić prwzydenta Dudę.Wlasnie nie zawsze masz mieć jasny umysł 2,5 promila nie zwalnia od myślenia.Jak bym był głupi po 3 trzech promilach ,to już bym się kilka razy utopił w stawie po sąsiedzku.Picie nie zwalnia od myślenia

 4. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Errata zawsze masz mieć jasny umysł po alkoholu

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport