Pijany wracał z pracy, dachował w przydrożnym rowie (zdjęcia)

Wczoraj późnym południem na drodze krajowej nr 63 doszło do dachowania auta osobowego. Jak się okazało, kierujący audi 56-latek był pijany.

Do wypadku doszło w poniedziałek po godzinie 18 w miejscowości Derewiczna w gminie Komarówka Podlaska w powiecie radzyńskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu pojazdu osobowego.

Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Audi A4, 56-letni mieszkaniec gminy Wohyń stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie doszło do dachowania samochodu. W wyniku zdarzenia mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Jak się okazało po badaniu alkomatem, 56-latek był nietrzeźwy. Mężczyzna miał w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna funkcjonariuszom tłumaczył, że wraca z pracy i zasnął za kierownicą. Wkrótce 56-latek stanie przed sądem.

Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Musi się również liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

Zobacz również

19 komentarzy

  1. Franek ansztajn

    Takim pijakom co spowodowały wypadek powinni zabierać na dozywovie ,chociaż co z tego jak i tak moczyy mxordy dalej będą jeździć pijani za fajeraa

  2. Sprzedam Wapno

    kolejny pijak.. tępić te chwasty..dobrze że nikogo nie zabił…

  3. Jechałem kolarzowka ok 10 min za nim, jeszcze siedział w aucie za kierownica w zbożu jak go mijałem. Mam nadzieję że już nigdy do auta nie wsiądzie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dzień Ziemi na UMCS
Rekrutacje do drużyny futbolu amerykańskiego Tytani Lublin
WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej