Pijany uciekał przed policjantami. Nie miał uprawnień do kierowania

Biłgorajscy policjanci po pościgu zatrzymali kierującego oplem. Mieszkaniec Biłgoraja miał niemal dwa promile, mężczyzna prowadził pojazd pomimo braku uprawnień do kierowania.

W minioną sobotę po południu biłgorajscy policjanci w okolicach skrzyżowania ul. Nadstawnej i Wasilewskiej w Biłgoraju postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę opla.

Mężczyzna nie miał jednak zamiaru się zatrzymać i zaczął uciekać ul. Lubelską w kierunku ul. Jana Pawła II. W pewnym momencie zjechał na chodnik po lewej stronie jezdni, a następnie chcąc prawdopodobnie uniknąć zderzenia ze znakiem drogowym uderzył w radiowóz. Potem mężczyzna próbował uciekać jadąc do tyłu. Po chwili został został zatrzymany.

Jak się okazało za kierownicą pojazdu siedział 30-latek z Biłgoraja. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości, miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych bazach wyszło na jaw, że nie posiada uprawnień do kierowania.

W pojeździe oprócz 30-latka znajdowała się 35-letnia żona kierowcy oraz ich 31-letni kolega. Wkrótce 30-latek stanie przed sądem. Zgodnie z przepisami kierowca, który nie zatrzyma się do kontroli drogowej pomimo podanych do zatrzymania sygnałów i kontynuuje jazdę popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia zbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Po tych wszystkich doniesieniach o takich sytuacjach doskonale widać że prawo jest bardzo nieudolne i paradoksalnie w takiej sytuacji bandzior lepiej na tym wyjdzie nie mając uprawnień jakby je posiadał. Jeszcze wiele lat musi upłynąć i wydarzyć się wiele tragedii aby takie sytuację się nie zdarzały albo bardzo rzadko. Póki co to codzienność jak widać…

 2. Współczuję mu. Pewnie cholernie wystraszył się, że nie posiada uprawnień i chciał pokazać, że mimo wszystko potrafi jeździć.

 3. Morderca.. już za ok miesiąc pewnie będzie atakował znowu

 4. powinno sie też zamknąć małżonkę pijanego barana za współudział

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online