690 680 960

Pijany uciekał przed policjantami. Nie miał uprawnień do kierowania

Biłgorajscy policjanci po pościgu zatrzymali kierującego oplem. Mieszkaniec Biłgoraja miał niemal dwa promile, mężczyzna prowadził pojazd pomimo braku uprawnień do kierowania.

W minioną sobotę po południu biłgorajscy policjanci w okolicach skrzyżowania ul. Nadstawnej i Wasilewskiej w Biłgoraju postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę opla.

Mężczyzna nie miał jednak zamiaru się zatrzymać i zaczął uciekać ul. Lubelską w kierunku ul. Jana Pawła II. W pewnym momencie zjechał na chodnik po lewej stronie jezdni, a następnie chcąc prawdopodobnie uniknąć zderzenia ze znakiem drogowym uderzył w radiowóz. Potem mężczyzna próbował uciekać jadąc do tyłu. Po chwili został został zatrzymany.

Jak się okazało za kierownicą pojazdu siedział 30-latek z Biłgoraja. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości, miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych bazach wyszło na jaw, że nie posiada uprawnień do kierowania.

W pojeździe oprócz 30-latka znajdowała się 35-letnia żona kierowcy oraz ich 31-letni kolega. Wkrótce 30-latek stanie przed sądem. Zgodnie z przepisami kierowca, który nie zatrzyma się do kontroli drogowej pomimo podanych do zatrzymania sygnałów i kontynuuje jazdę popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia zbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

4 komentarze

  1. Po tych wszystkich doniesieniach o takich sytuacjach doskonale widać że prawo jest bardzo nieudolne i paradoksalnie w takiej sytuacji bandzior lepiej na tym wyjdzie nie mając uprawnień jakby je posiadał. Jeszcze wiele lat musi upłynąć i wydarzyć się wiele tragedii aby takie sytuację się nie zdarzały albo bardzo rzadko. Póki co to codzienność jak widać…

  2. Współczuję mu. Pewnie cholernie wystraszył się, że nie posiada uprawnień i chciał pokazać, że mimo wszystko potrafi jeździć.

  3. Morderca.. już za ok miesiąc pewnie będzie atakował znowu

  4. powinno sie też zamknąć małżonkę pijanego barana za współudział

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej