690 680 960

Pijany uciekał oplem przed policjantami, w trakcie pościgu zamienił się miejscami z pasażerką (zdjęcia)

Kraśniccy policjanci po pościgu zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę kierującego oplem. 37-latek chciał jeszcze przechytrzyć policjantów i zamienił się miejscami z pasażerką. Niewiele mu to pomogło. Wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem, podobnie jak 23-letnia pasażerka.

W miniony wtorek policjanci z Kraśnika, podczas mijania się z oplem, zauważyli dziwnie zachowującego się kierowcę. Mundurowi postanowili to sprawdzić i ruszyli za pojazdem. Opuścili szybę i dali kierowcy sygnał, aby się zatrzymał. Wtedy minął radiowóz, kiwnął w stronę policjantów na znak jakby zrozumiał polecenie do zatrzymania, jednak pojechał dalej.

Funkcjonariusze podjęli w tej sytuacji pościg z użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący oplem wjechał w boczną uliczkę kontynuując jazdę z nieznaczną prędkością. Co ciekawe, na oczach policjantów, w dość ekwilibrystyczny sposób w trakcie jazdy zamienił się miejscami z pasażerką siedzącą z tyłu.

Po chwili auto zatrzymało się. Jak się okazało, 23-latka nie posiadała prawa jazdy, gdyż zatrzymano jej wcześniej za jazdę w stanie nietrzeźwości. 37-latek, który zdążył usadowić się na tylnej kanapie twierdził, że to nie on kierował. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Co więcej, mężczyzna ma już aktywny zakaz prowadzenia pojazdów i cofnięte uprawnienia do kierowania za jazdę po alkoholu.

37-latek został zatrzymany, usłyszał zarzuty, do których się przyznał nie składając wyjaśnień. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny, a pojazd został odholowany. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów z cofniętymi uprawnieniami do kierowania, niezatrzymanie się do kontroli, 37-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 23-latka również niebawem odpowie za swoje zachowanie.

(fot. Policja Kraśnik)

7 komentarzy

  1. Kraśnickie Bonnie i Clyde

  2. Suweren.

  3. Wyborca fatalnej opozycji.

  4. Kumulacja. Ta dwójka postanowiła rozegrać w kabinie opla olimpiadę w konkurencjach: inteligencja i spryt. Komu przypadnie złoty medal?

  5. Tshirt bardzo na miejscu 😉

  6. Na początek, za 2,5 promila, powinien posiedzieć 250 dni – taki czas na przemyślenia. A potem niech go sądzą.

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…