Pijany ojciec wiózł dzieci. Wjechał do rowu

W Ciotuszy Nowej, kierujący oplem wjechał do rowu. W zdarzeniu ucierpiało troje dzieci w wieku 10, 9 i 4 lat. Jak się okazało, samochodem kierował ich 40-letni ojciec, mieszkaniec gminy Susiec, który miał w organizmie 2, 3 promila alkoholu. Ponadto dzieci były przewożone bez obowiązkowych fotelików.

-Do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 15 w Ciotuszy Nowej. Kierujący samochodem Opel Astra 40-latek stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia kierowca oraz troje przewożonych przez niego dzieci w wieku od 10 do 4 lat zostali zabrani do szpitala. Mężczyzna doznał lekkich potłuczeń, u dzieci według wstępnych ustaleń doszło do spowodowania wstrząśnienia mózgu, stłuczenia klatek piersiowych oraz jamy brzusznej. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało obecność w organizmie 2, 3 promila alkoholu. Ponadto ustalono, że dzieci były przewożone bez fotelików ochronnych – informuje mł. asp. Jerzy Rusin z tomaszowskiej policji.

Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku. W zdarzeniach spowodowanych przez nieodpowiedzialnych kierujących, często poszkodowane są dzieci. Przypominamy również o surowych karach grożących za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Zastanówmy się dwa razy, zanim usiądziemy za kółkiem pod wpływem alkoholu i staniemy się niebezpieczni na drodze.

2014-03-17 11:08:16
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

2 komentarze

 1. „Policja apeluje do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku…”
  No błagam… Od pijaka wymagają zdrowego rozsądku? Od policjantów z drogówki tacy delikwenci powinni dostawać dyskretnie po ryju.

 2. Pawle, nasze rozpuszczone społeczeństo za pomocą demokratycznie wybranych przygłupich „reprezentantów”, tak ograniczyło możliwości policji, że gdyby taki pijus został chociaż zadrapany podczas zatrzymania to mogłoby się okazać, że policjant do końca życia rentę by musiał mu wypłacać.
  A po wybiciu zęba, przy dawaniu w mordę prędzej sam dostałby dożywocie, niż pijak straciłby prawo jazdy.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja