Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany motorowerzysta próbował przechytrzyć policjanta

Nietrzeźwy 23-latek kierujący motorowerem wpadł podczas kontroli drogowej. Mężczyzna podróżował bez kasku. Jak się okazało kierował jednośladem na zakazie mając w organizmie niemal 3 promile alkoholu. Próbował też uniknąć odpowiedzialności nie zatrzymując się do kontroli.

Policjant bialskiej drogówki pełniąc służbę na terenie Białej Podlaskiej, zauważył na ulicy Lubelskiej kierowcę motoroweru, który podróżował bez założonego kasku. Mundurowy podjął decyzję o zatrzymaniu mężczyzny do kontroli.

Kiedy policjant dał sygnał kierującemu do zatrzymania się, ten postanowił „czmychnąć”. Nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe kontynuując ucieczkę. Tuż przed radiowozem zawracał kierując się w drugą stronę. Na nic zdały się manewry kierowcy. Na ulicy Ciołkosza został zatrzymany przez funkcjonariusza.

Wówczas okazało się, że za kierownicą motoroweru siedział 23-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Urządzenie wykazało, że w organizmie miał niemal 3 promile alkoholu. Dodatkowo na jego koncie figuruje aktywny zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie też na popełnione wykroczenie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami popełnione czyny zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

11 komentarzy

  1. Myślę że większość a nawet wszyscy jeżdżą bez hełmu ochronnego.

  2. Wsiór popłynął

  3. Chełm jest u żołnierzy. Redakcja niech się się nauczy sprawdzać pojęcia bo należało by napisać że był bez kasku

  4. 23 lat i już zakaz ( zdolny ponad miarę). Szkoda tylko że nie zapłaci bo i tak nie ma z czego.

  5. z żalu po PISie się uchlał , pakować się nieudacznicy Polska mówi nie macie tylko 35 procent , czyli 65 przeciw , won z Polski , jest czego żałować tyle jeszcze zostało przy korycie ….

  6. z takim to juz nie bedzie zabije kogos, zapije sie itd

  7. Szacun, 3 promile i zawracanie pod presją. Większość z 1 promilem by nie dało rady 🙂

  8. Taki pijany to nie był jak czaił że trzeba uciekać przed Policją

Dodaj komentarz