Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany mężczyzna zasnął za kierownicą mercedesa. 26-latek ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów

Bialscy policjanci zatrzymali 26-latka, który zasnął za kierownicą mercedesa. Mężczyzna znajdował się w nieoświetlonym pojeździe na jednej z dróg w Łomazach.

We wtorek przed północą policjanci przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że na drodze w Łomazach stoi mercedes, a za kierownicą pojazdu śpi mężczyzna. O wszystkim mundurowi otrzymali informacją od zespołu ratownictwa medycznego.

Mundurowi na miejscu ustalili, że za kierownicą mercedesa siedział 26-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego. Mężczyzna nie był w stanie wyjaśnić okoliczności, w których znalazł się na drodze. Pojazd stał nieoświetlony, zaś 26-latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Przeprowadzone zostało też badanie retrospektywne, które pozwoli określić ilość alkoholu w jego organizmie, gdy mężczyzna kierował samochodem. Co więcej, 26-latek posiada aktywny zakazy prowadzenia pojazdów. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyny te zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

19 komentarzy

  1. Nie stawiam się się w roli adwokata bohatera tekstu jedynie krytykuje was za stawianie tezy na którą jedynymi przytoczonymi ,”dowodami” są domysły autora poparte co najwyżej uzasadnionymi przypuszczeniami organu ścigania, które to wcale nie muszą zakończyć się postawieniem zarzutu. O ile policja może a w tym wypadku pewnie musi mieć to uzasadnione przypuszczenie, o tyle wam wypadało by być zdecydowanie bardziej powściągliwym w ferowaniu konkluzji.