690 680 960

Pijany kierowca wjechał pożyczonym oplem do rowu, po chwili pojazd spłonął

Dzisiaj w nocy w miejscowości Wiszenki-Kolonia nietrzeźwy kierowca wjechał pojazdem do rowu. Uszkodzony samochód stanął w płomieniach i w ciągu kilkunastu minut doszczętnie spłonął.

Do zdarzenia doszło minionej nocy w miejscowości Wiszenki-Kolonia, w gmina Skierbieszów. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze pojazdu osobowego znajdującego się w przydrożnym rowie. Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe. We wnętrzu samochodu nie było żadnych osób. Płonące auto ugasili strażacy z PSP w Krasnymstawie oraz druhowie z OSP w Kraśniczynie. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że samochód należał do jednego z mieszkańców gm. Skierbieszów.

Jak się okazało mężczyzna pożyczył pojazd krewnemu, który prawdopodobnie kierował oplem w chwili zdarzenia. Policjanci dotarli do użytkującego samochód 40-latka. Mężczyzna był nietrzeźwy, badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. W rozmowie z mundurowymi przyznał, że w takim stanie prowadził samochód.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 40-latek na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Tam opel zaczął się palić. Kiedy mężczyzna zauważył pożar wyszedł z auta i wrócił do domu. W wyniku zdarzenia poza niegroźnym oparzeniem dłoni nie doznał obrażeń. Właściciel samochodu wartość strat oszacował na kwotę 11 tys. zł.

40-latek został zatrzymany, w celu zaś wykonania badań retrospektywnych na zawartość alkoholu w organizmie, od mężczyzny została pobrana krew. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami. Wkrótce stanie on przed sądem. Przestępstwo tego typu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

(fot. Policja Krasnystaw)

11 komentarzy

 1. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  I znów dobry Bóg zrobił co mógł, teraz wykażą się fachowcy

 2. W powiecie zamojskim jest ta miejscowość, a nie krasnostawskim

 3. Jednak nie ma to jak krewni i rodzina

 4. Ach ta wieś, gownozjady prowincjonalne

 5. codziennie pijany czereśniak za kierą. Pijo wieśniaki na maxa

 6. Czyli buk istnieje.

 7. Właściciel auta poniósł już jedną słuszną karę,narzędzie przestępstwa „poszło” z dymem.Teraz jeszcze wolny i niezawisły sąd powinien wymierzyć karę za użyczenie samochodu ochlej mordzie i będzie gitara:-).

 8. oszczędził roboty złomiarzom:-)

 9. Gdzie sie felgi podzialy?

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas