690 680 960

Pijany kierowca sprawcą poważnego wypadku. Jedna osoba w ciężkim stanie

W ciężkim stanie przebywa w szpitalu mężczyzna poszkodowany w wypadku w Kamieniu. Sprawcą okazał się pijany 38-latek.

Do wypadku doszło we wtorek po godzinie 13 w miejscowości Kamień w powiecie opolskim. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe: fiat oraz volkswagen. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze opolskiej drogówki, oba auta jechały w tym samym kierunku. Kierujący volkswagenem passatem mężczyzna rozpoczął manewr wyprzedzania jadącego przed nim fiata doblo. Gdy pojazd zrównał się z wyprzedzanym fiatem, jego kierowca nagle zaczął zjeżdżać na lewa stronę jezdni. Doszło do zderzenia aut, w wyniku którego volkswagen wypadł z drogi, uderzył w drzewo i dachował.

Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz policja. Kierujący volkswagenem został zakleszczony we wraku pojazdu, ratownicy musieli użyć sprzętu hydraulicznego żeby go wydostać. Ze względu na poważne obrażenia mężczyzny , na miejsce wezwano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przetransportował on poszkodowanego do szpitala w Lublinie.

Jak informują lekarze, jego stan jest cały czas ciężki. Stwierdzono u niego liczne obrażenia głowy a także wiele złamań i urazów wewnętrznych. Kierującemu fiatem nic się nie stało, jak ustalili mundurowi, 38-letni sprawca wypadku był pijany. Mężczyzna teraz odpowie przed sądem za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu.


(fot. ogn. Wojciech Dobrowolski – KP PSP Opole Lubelskie)
2014-10-09 19:41:44

17 komentarzy

  1. Przyda wam się jakiś korektor do tych artykułów, już któryś raz przy waszych artykulach czytam i zastanawiam sie o chodzi.. zdanie „gdy pojazd zrownal się z wyprzedzanym fiatem, jego kierowca..” z punktu widzenia poprawności jezykowej informuje, że to kierowca golfa spowodowal wypadek.. ponieważ dopełnienie „jego kierowca…” odnosi sie do podmiotu którym w tym zdaniu jest „pojazd” tzn golf.

  2. No paska tak rozpieprzyć to nie jest łatwo ,sypał i to pewnie nieźle ale jak by to bydle się nie uchlało i jechało prosto to mineli by się w zgodzie .

  3. jak by zjezdzal na lewo tak jak napisaliscie to by sam uderzyl w drzewo. na prawo zjezdzal jak juz.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki Powiatu Parczewskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Discoboys
Dożynki Gminy Łaszczów. Gwiazdą wieczoru będzie Meffis
Dożynki Gminy Kłoczew. Gwiazdą imprezy będzie Miły Pan
Dożynki Gminy Telatyn
Dożynki powiatu zamojskiego i gminy Miączyn. Gwiazdą imprezy będą Piersi