690 680 960

Pijany kierowca o mało nie zderzył się z radiowozem

Wyjechał tuż przed nadjeżdżający radiowóz. Kierowca forda miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Niebawem stanie przed sądem.

Wyjątkową wpadkę zaliczył w poniedziałek pijany kierowca forda, który poruszał się po puławskich ulicach. Wieczorem w pobliżu Parku Solidarności zajechał drogę jadącemu oznakowanemu radiowozowi, którym poruszali się funkcjonariusze puławskiej patrolówki.

Mężczyzna, nie używając świateł kierunkowskazu usiłował następnie skręcić i wjechać do parku. Po chwili został zatrzymany przez mundurowych.

Badanie alkomatem wykazało, że 42-letni mieszkaniec Puław miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Za swój czyn odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)

3 komentarze

 1. Kolejny patol za kółkiem.Kiedy skutecznie i dotkliwie zaczną karać moczymordy za kierownicą???
  Dotkliwa kara finansowa,bezwzględne więzienie i zlicytowanie samochochodu.
  Dziękuję.

 2. a jeżeli to nie jego auto tylko pożyczone, z wypożyczalni etc ? kara obecnie to 5tys + 1250 kosztów sądowych – tylko nie wszyscy mają tego świadomość i tutaj w edukacji o zagrożeniu leży problem. Ilu by nie pojechało, ilu by świadomie podjęło ryzyko? A ilu jeszcze o tym nie wiem i będzie dalej ryzykować? Taka akcji informacyjna we wszystkich mediach przez miesiąc i wszyscy pijacy by wiedzieli i być może powstrzymają swoje zapędy jazdy pod pijaku. Chyba, że wódka im będzie kazała a on nie będzie miał woli odmówić wtedy za kolejny przypadek jazdy pod wpływem jest już 10tys kary! Prawo jest, kary są, świadomości brakuje aby była skutecznym straszakiem.

 3. smutne ale prawdziwe niestety

  do pulawiaka …skuteczne karanie wszelkiego rodzaju pijusów czy bandziorów ,nie lezy w interesie tych co ”kreują ” prawo …”skutecznie „ukarany sprawca ,to stracony klient …tak samo jak wyleczony pacjent ….smutne ale prawdziwe

Kursy walut

 • USD 4.348zł 0.51%
 • GBP 5.3595zł -0.03%
 • EUR 4.7089zł -0.15%
 • CHF 4.6918zł -0.29%

Polub nas