Pijany jechał motorowerem. Na liczniku w jednośladzie „ubyło” ponad 1700 km

Nie dość, że jechał nietrzeźwy motorowerem, to w jednośladzie niewłaściwe były wskazania drogomierza. Wkrótce 51-letni kierujący będzie się tłumaczył z obu przewinień przed sądem.

W miniony wtorek policjanci z Urszulina w powiecie włodawskim zatrzymali w miejscowości Hańsk Pierwszy 51-latka podróżującego motorowerem marki Yamaha. Jak się okazało po badaniu alkomatem mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zgodnie z nowelizacją przepisów spisują teraz stan licznika podczas wykonywanej kontroli drogowej. Zatrzymany do kontroli motorower pojazd miał cofnięty licznik o 1753 km. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że motorower we wrześniu 2016 r podczas badania technicznego miał na liczniku 091221 km.

51-latkowi zatrzymano dowód rejestracyjny z uwagi na brak aktualnych badań technicznych. Teraz policjanci będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności zdarzenia. Cofanie stanu liczników w pojazdach stało się przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. Ponad 90 tys. motorowerem??? Może ktoś, gdzieś popełnił pomyłkę?! Proszę sprawdźcie!

 2. Chyba ktoś tutaj nie ma pojęcia co to jest 091221 km na motorowerze, chyba przecinka zabrakło i powinno być 09122,1 km.

 3. hahaha to chyba quada muszę schować miał już ponad 4k kilometrów urwała mi się linka i jak założyłem nową po chwili wyzerowało przebieg, pójdę siedzieć 🙁

 4. 90 tys to ma dobry turystyk

 5. No właśnie coś dużo natłuczone, chyba ze pan to z jakiejś Tajlandii zdoił czy innego Bangladeszu 😀

 6. Motorowery mają liczniki do 99999 a ostatnia cyfra to tzw. setki. Wskazanie zatem wynosi 9122,1 a brakuje 175,3. Co do tego cofania to większą prawdą będzie, że nie był fizycznie tym „sprzętem” na przeglądzie a stan licznika podał z głowy. Na miejscu policji przyjrzałbym się z jakich SKP są te wskazania i sprawdził czy nie są ciągle z tych samych co dałoby podejrzenie, że SKP wykonuje lewe przeglądy bez pojazdów stąd te rozbieżności w przebiegach, bo mogą być wzięte z głowy.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7402zł 0.39%
  • GBP 5.1141zł 0.43%
  • EUR 4.5436zł 0.18%
  • CHF 4.216zł 0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL