Pijany 18-latek wjechał na Czechowie w zaparkowane auto. Świadkowie zatrzymali mężczyznę

W miniony weekend pijany kierowca został zatrzymany przez świadków po tym, jak wjechał w zaparkowane auto. 18-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na jednym z parkingów na Czechowie. Świadkowie zauważyli jak kierowca pojazdu marki Kia uderzył w zaparkowane auto. Natychmiast podbiegli do pojazdu, zabrali kierującemu kluczyki i wezwali na miejsce policję.

Jak się okazało po badaniu alkomatem, w organizmie 18-letniego kierowcy było ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został przewieziony na V Komisariat Policji, gdzie zostały z nim przeprowadzone dalsze czynności. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy.

Wkrótce 18-latek z Lublina z swój czyn odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Pijany kierowca musi się liczyć również z dotkliwą kara finansową.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

5 komentarzy

 1. 18-latek, który w dodatku wsiada pijany za kółko, to nie mężczyzna tylko dzieciak. i to z tych głupszych

 2. 18 to latek ,nie posiada zwykle żadnych dochodów czy oszczędnosci ,wiec karą „finasową ” sie raczej przejmować nie musi bo jest „niewypłacalny ” ,a ze wedlug prawa jest dorosly ,to mamusia z tatusiem raczej za niego też nie zapłacą .Takze wyski sond moze mu co najwyżej pogrozić paluszkiem i dać zakaz prowadzenia pojazdow

  • rychu , jesteś w błędzie . Komornik będzie mu siedział na poborach tak długo aż spłaci wszystko , bo kiedyś zacznie pracować .

   • LEPIEJ NIECH nigdzie nie pracuje bo …. komuś krzywdę ” po pijaku” zrobi. Mamunia i tatunio będą otrzymywać synusia do us…. śmierci.

   • byś się zdziwił ile osób całe życie pracuje na czarno albo lewiznę kręci, a w Skarbówce ani złotówki udokumentowanej. nieruchomość na kogoś z rodziny, samochód na ojca – i ściągnij coś z takiego…
    jest cała masa ludzi, którzy nie muszą się rozwijać, robić kariery, dorabiać się – im wystarczy, że jest kablówka/internet, jedzenie, piwko, w du.psko ciepło. a na to etatu i ZUSu nie trzeba

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7255zł -0.15%
  • GBP 5.092zł -0.63%
  • EUR 4.5354zł 0.1%
  • CHF 4.2102zł 0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL