Pijani kierujący sieją postrach na ulicach Lublina

Nie ubywa pijanych kierowców na naszych drogach. Tylko w przeciągu jednej godziny w Lublinie wpadło dwóch amatorów jazdy na podwójnym gazie.

Około godziny 15:30 jadący przez Lublin kierowca zauważył auto, którego kierujący miał problem płynnością jazdy oraz z utrzymaniem się na swoim pasie ruchu. Podejrzewając iż mężczyzna prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu poinformował o wszystkim dyżurnego policji. Ten natychmiast w kierunku Felina, gdzie kierował się podejrzany pojazd, wysłał patrol funkcjonariuszy. Świadek cały czas informował dyżurnego w którym kierunku jedzie auto. Gdy samochód wjechał na ulicę Zygmunta Augusta w tym samym momencie na miejsce przyjechał radiowóz lubelskiej drogówki. Po sprawdzeniu okazało się, że 33 letni kierujący miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Godzinę wcześniej na ulicy Krochmalnej funkcjonariusze ruchu drogowego patrolujący lubelskie ulice w nieoznakowanym radiowozie, zauważyli podejrzane auto, którego kierujący również wyróżniał się stylem swojej jazdy spośród całej reszty. Postanowili więc zatrzymać pojazd i sprawdzić kierującego na zawartość alkoholu. Okazało się, że ich przypuszczenia okazały się trafne, gdyż urządzenie pomiarowe wykazało 0.64 mg czyli 1.3 promila alkoholu w organizmie kierującego autem.

Obaj mężczyźni gdy wytrzeźwieją zostaną przesłuchani i usłyszą zarzut prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu, co jest zagrożone karą do 2 lat rozbawienia wolności.

Dziękujemy za sygnał o zdarzeniach na telefon alarmowy !!!

Jeżeli byłeś świadkiem wypadku lub kolizji z udziałem pijanego kierowcy zadzwoń na nasz telefon alarmowy. Działajmy wspólnie na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pijani kierowcy to realne zagrożenie życia i zdrowia.
null
null

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7493zł -0.97%
  • GBP 5.2823zł 0.2%
  • EUR 4.5631zł -0.29%
  • CHF 4.1651zł -0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku