Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pijana kierująca uderzyła citroenem w drzewo. Przewoziła w aucie trójkę dzieci

Nietrzeźwa kobieta przewożąca citroenem trójkę dzieci uderzyła autem w drzewo. 42-latka miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu, wkrótce jej wyczyny na drodze zostaną poddane ocenie sądu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 14:30 w Wilkowie w powiecie opolskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że pojazd osobowy uderzył w drzewo.

Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że samochodem kierowała 42-letnia mieszkanka gminy Chodel. Kobieta przewoziła w citroenie trójkę małoletnich dzieci w wieku od 3 do 14 lat. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami kobieta przyznała, że na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem. W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał.

Jak się okazało po badaniu alkomatem, 42-latka miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kobieta została zatrzymana przez policjantów celem wykonania dalszych czynności służbowych z jej udziałem. Podróżujące z nią dzieci trafiły pod opiekę krewnych. Kierująca przyznała, że wcześniej spożywała alkohol.

Za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu oraz za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi jej nawet 5 lat więzienia oraz bardzo wysoka grzywna. Policjanci powiadomią także wydział rodzinny i nieletnich miejscowego sądu, który może podjąć dalsze kroki prawne.

(fot. Policja Opole Lubelskie)

19 komentarzy

  1. I kto teraz dzieci zawiezie do szkoły.

  2. Kiedy… Citroen na trzeźwo jest nie do przyjęcia…

  3. wiejsko-miejska balbina w akcji !!!! Dzieciacki od dzisiaj piechtą do szkoły 😛

  4. Troje dzieci? Masakra! Wyrazy głębokiego współczucia.

  5. Pijaczka, nieuk. Powinno sie takim macice wycinać!!!! Zal dzieci tej glupiej matki!!

  6. Moral z artykulu jest prosty i znany. W opolu lubelskim zamieszkuja chamy…

  7. ONA JEZDILA NIERAZ PEWNIE PO PIJA gdzie byli sasiedzi ? teraz maja to na sumieniu

  8. jechała szybko ale bezpiecznie to sie ceni

Z kraju