Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Pijana kierująca uderzyła citroenem w drzewo. Pojazd zatrzymał się na boku (zdjęcia)

W miniony piątek w nocy w miejscowości Strzelce pod Nałęczowem pijana kobieta kierująca citroenem zakończyła swoją podróż uderzając pojazdem w drzewo. 43-latka miał w organizmie 1,2 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w nocy w Strzelcach w powiecie puławskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że pojazd osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewo, ogrodzenie posesji, a na koniec przewrócił się i zatrzymał na boku. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Kierującej samochodem udało się z niego wydostać. Jak ustalili policjanci, to 43-letnia mieszkanka gminy Jastków. Od kobiety wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie wykazało, że miała w chwili zdarzenia 1,2 promila alkoholu w organizmie. Z obrażeniami ciała 43-latka została przewieziona do szpitala.

Za swój czyn kobieta wkrótce odpowie przed sądem. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, jazda w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 2 lat. Osoba skazana za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości musi się także liczyć z koniecznością zapłaty wysokiej grzywny oraz świadczenia w wysokości od 5 do 60 tysięcy złotych.

Pijana kierująca uderzyła citroenem w drzewo. Pojazd zatrzymał się na boku (zdjęcia)

Pijana kierująca uderzyła citroenem w drzewo. Pojazd zatrzymał się na boku (zdjęcia)

(fot. Policja Puławy)

9 komentarzy

  1. Dzień bez wypadku spowodowanego przez nachlanego suwerena, dniem straconym.

  2. … ach , te szalone , lekko wstawione 40-stki , jadą na maxa bez oporów

  3. Dramat. Chleją oporowo te baby teraz a mają się za damy.

  4. Tym razem citroen wycofany z wyścigu. Robi się coraz bezpieczniej! A kierowniczka, niezależnie od tego, co jej tam niby za 1,2 promila grozi, już powinna odsiadywać 120 dni aresztu.

  5. Jak zwykle zapijaczony gorszy sort

  6. Powinna z miejsca iść siedzieć i czekać w areszcie na rozprawę.

    • Takie rozwiązanie postulowałem jak miał wejść nowy, zaostrzony taryfikator, ale widocznie ustawodawcy 112 nie czytają 😆

  7. a leczenie za darmo czy platne jak pijana?

  8. Że wsi to lubią się bawić

Z kraju

Polityka i społeczeństwo