Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Domokrążcy przyszli sprzedać dywan. Mężczyzna stracił swoje oszczędności

Do mieszkania 68-letniego mieszkańca gminy Żmudź, pod pretekstem sprzedaży odzieży i dywanów, weszła para nieznajomych osób. Wykorzystując chwilę nieuwagi gospodarza skradli 10 tysięcy złotych.

W miniony weekend policjanci z Chełma otrzymali zgłoszenie o kradzieży pieniędzy, do której doszło w jednej z miejscowości w gminie Żmudź w powiecie chełmskim.

Pokrzywdzony 68-latek relacjonował, że zapukały do niego nieznajome osoby. Pod pretekstem sprzedaży odzieży i dywanów udało im się wejść do środka. Prezentowane przez nich towary zasłaniały widok na sąsiednie pomieszczenie. Gdy po zakończonym pokazie osoby te opuściły dom, 68-latek zorientował się, że stracił swoje oszczędności, łącznie 10 tys. złotych.

Policjanci poszukują sprawców kradzieży i apelują o ostrożność oraz ograniczone zaufanie do osób, które odwiedzają nasze domy czy mieszkania. Nigdy nie mamy pewności, czy osoba która puka do naszych drzwi, jest faktycznie tą za kogo się podaje. Nie wpuszczajmy do środka obcych, tym bardziej jeżeli jesteśmy w domu sami. Starszych członków rodziny uczulmy na tego typu sytuacje.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

5 komentarzy

  1. Od razu gonić, nie wpuszczać!

  2. „Nikt tak nie kradnie jak cygan, z cygańskiego taboru. Wykorzysta, okradnie. Szukaj wiatru w polu.” 🙂

  3. Jak trzymają w banku, to im „pracownik banku i prokurator” każą przelać na „konto techniczne” i są w du**ie. Jak trzymają w domu, to ich cygan okradnie. Jak masz pustawo w głowie, to niema ratunku.

  4. tytus romek i atomek

  5. A czy „sprzedawcy” mieli charakterystyczną opaleniznę?