Piją alkohol i jeżdżą rowerami. Policjanci podsumowali akcję „Jednoślad”

Lubelscy policjanci podsumowali przeprowadzoną na drogach regionu akcję „Jednoślad”. Jej celem była poprawa bezpieczeństwa rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Mundurowi przeprowadzili około 500 kontroli, podczas których ujawnili prawie 400 wykroczeń.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie w ramach akcji „Jednoślad” przeprowadzili około 500 kontroli. Podczas działań funkcjonariusze ujawnili prawie 400 wykroczeń, zatrzymali 20 kierujących pod wpływem alkoholu oraz zatrzymali 6 praw jazdy. W miejscowości Niedrzwica Duża 43-letni rowerzysta będący pod wpływem alkoholu spowodował wypadek. W organizmie miał około 1,5 promila alkoholu.

Z kolei na terenie powiatu krasnostawskiego funkcjonariusze drogówki zatrzymali 13 kierujących jednośladami, z których aż 10 znajdowało się w stanie nietrzeźwości. Pozostałe 3 osoby znajdowały się w stanie po użyciu alkoholu. Prawie 3 promile alkoholu wykazało badanie u 54-letniego rowerzysty, który ukarany został 500 złotowym mandatem.

W powiecie łukowskim funkcjonariusze skontrolowali prawie 120 kierujących jednośladami, stwierdzili między innymi ponad 70 wykroczeń popełnionych przez rowerzystów i kilka naruszeń przepisów przez kierujących motorowerami i motocyklami. Wśród skontrolowanych kierujących jednośladami był jadący wężykiem rowerzysta. Zatrzymany do kontroli drogowej 59-latek z gminy Trzebieszów miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się dodatkowo, że 59-latek jest poszukiwany, gdyż ma 8 miesięcy do odsiadki.

W powiece kraśnickim policjanci odnotowali 81 wykroczeń popełnionych przez kierujących. Stwierdzili ponadto popełnienie 6 wykroczeń wobec kierujących jednośladami. Podczas kontroli trzeźwości ujawniono 7 kierujących pod wpływem alkoholu. Jeden z nich miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto funkcjonariusze stwierdzili 38 przypadków nieprawidłowości związanych ze złym stanem technicznym jednośladu.

(fot. Policja Lublin)

Zobacz również

19 komentarzy

 1. Frania złapali na bank, nic nie skomentował

 2. Ty to pewnie Kubica w puszce 😂😂😂😂bo na motocykl byś nie wsiadł bo nie masz jaj 😂😂nie pozdrawiam

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia