Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Pies uratował im życie. Obudził ich w środku nocy, dzięki temu zdołali uciec z płonącego budynku (zdjęcia)

W środku nocy obudziło ich szczekanie psa. Wtedy dostrzegli płomienie. Dzięki temu zdołali uciec z płonącej altanki. Budynek spłonął doszczętnie.

Pożar na terenie jednej z posesji w miejscowości Łuszczów Pierwszy w powiecie lubelskim został zauważony w nocy z poniedziałku na wtorek. Około godziny 1 służby ratunkowe zostały zaalarmowane o pożarze budynku mieszkalnego. Na miejsce skierowano straż pożarną oraz policję.

Jak się okazało płonęła drewniana altanka wykorzystywana w celach mieszkalnych. Budynek w całości objęty był ogniem. Działania strażaków były utrudnione z uwagi na bardzo duże zadymienie oraz ogrom łatwopalnych materiałów zgromadzonych na posesji.

Budynek spłonął całkowicie. Jak nam przekazano, zamieszkiwały w nim dwie osoby. W środku nocy obudziło ich szczekanie psa. Wtedy dostrzegli płomienie. Dzięki temu zdołali uciec z objętej ogniem altanki.

W akcji gaśniczej, która trwała trzy godziny, brało udział 10 zastępów straży pożarnej, łącznie 32 strażaków. Na miejscu był też wójt gminy Wólka, który zaproponował pogorzelcom nocleg. Jednak osoby te odmówiły pomocy. Przyczyna pożaru nie została jeszcze ustalona.

(fot. lublin112)

2 komentarze

  1. Pies to mądre zwierzę i takie oddane.

    • Cieee chorobaaaa !!!

      Żeby tak takie oddanie w przeciwną stronę szło…
      Ale to pewnie dopiero w następnym wieku.

Z kraju

Sport