Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wybuch gazu z butli. Doszło do licznych uszkodzeń budynku mieszkalnego (zdjęcia)

Wczoraj wieczorem w jednym z budynków mieszkalnych w miejscowości Chojno Nowe Drugie doszło do wybuchu gazu. W wyniku zdarzenia uszkodzona została m.in. elewacja domu oraz ściany nośne i działowe.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 20 w miejscowości Chojno Nowe Drugie w powiecie chełmskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wybuchu gazu propan-butan w budynku mieszkalnym.

Po przybyciu na miejsce, strażacy potwierdzili, że doszło do wybuchu gazu, który celowo został uwolniony z butli gazowej 11 kg. Nie stwierdzono na szczęście osób poszkodowanych.

W wyniku wybuchu doszło do licznych uszkodzeń, zostały m.in. wyrwane otwory okienne, drzwi zewnętrzne oraz wewnętrzne, została uszkodzona elewacja oraz naruszona konstrukcja ścian nośnych i działowych w postaci widocznych pęknięć.

Powiadomiono o tym zdarzeniu Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Chełmie. W akcji ratowniczej trwającej prawie dwie godziny udział brało łącznie 5 zastępów – 21 ratowników z Państwowej Straży Pożarnej z Chełma i z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kaniego i Siedliszcza. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wybuchu gazu.

Wybuch gazu z butli. Doszło do licznych uszkodzeń budynku mieszkalnego (zdjęcia)

Wybuch gazu z butli. Doszło do licznych uszkodzeń budynku mieszkalnego (zdjęcia)

(fot. PSP Chełm)

7 komentarzy

 1. Co to znaczy ” celowo uwolniony” ” zemsta” bo tak chyba trzeba rozumieć .

 2. Sprzedam Wapno

  Przynajmniej jest napisane ze to gaz z butli wybuchł a nie „butla z gazem” jak to zazwyczaj jest opisywane?

  • Kwiatki zmarzno

   Czasami wybucha gaz w butli, czyli butla z gazem. A tu wypuszczono gaz z butli i detonował, ciekawe jaka historia za tym stoi?

   • Sprzedam Wapno

    Gaz w butli wybuchnie tylko gdy będzie w płomieniach pod wpływem temperatury wzrasta ciśnienie i dochodzi do eksplozji natomiast nawet jeżeli odkręcisz butlę i podpalisz gaz tuż przy zaworze gaz będzie wypychany pod ciśnieniem i będzie plonoł ,nigdy nie zostanie zassany płomień do środka ?

 3. Kwiatki zmarzną.

 4. Tragedia

 5. jak boga kocham herman

Z kraju