690 680 960

Pierwsze ukończone odcinki bariery na granicy z Białorusią zostały odebrane (wideo)

W niedzielę Straż Graniczna poinformowała, że pierwsze ukończone odcinki bariery na granicy z Białorusią zostały odebrane. Trwają odbiory pozostałych.

Dzisiaj Straż Graniczna przekazała, że pierwsze ukończone odcinki bariery na granicy z Białorusią zostały już odebrane. Trwają odbiory pozostałych.

Przęsła ustawione są już na długości 140 km. W najbliższych dniach rozpocznie się instalacja bariery elektronicznej. Całość ma być gotowa do końca czerwca. Prace nad budową bariery trwają od 25 stycznia. Wykonawcy deklarują, że barierę fizyczną ukończą zgodnie z planem.

1 lipca przestanie obowiązywać rozporządzenie MSWiA o czasowym zakazie przebywania w 183 miejscowościach na obszarze przygranicznym województw podlaskiego i lubelskiego. Jednocześnie wojewoda podlaski wprowadzi zakaz przebywania w odległości 200 metrów od linii granicy państwowej

Minionej doby na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 14 osób – m.in. obywateli Mali, Indii i Jemenu. Zdarzenia były na odcinkach PSG Narewka, PSG Lipsk, PSG Dubicze Cerkiewne i PSG Mielnik. Za pomocnictwo zatrzymano 2 osoby, które miały wywieźć jak najdalej od granicy 4 obywateli Egiptu. Wkrótce zajmie się nimi sąd.

(fot. wideo SG)

22 komentarze

  1. Pierwsze ukończone odcinki bariery na granicy z Białorusią zostały odebrane, to dlatego się już nie pisze, że nasi dostają po buźkach kamyczkami i patykami

  2. A w roli monitoringu wystąpi Wąsik który lubił podsłuchiwać i podglądać

  3. A pokropek był? Jak nie, to marnie to widzę.

    • Mieciu, trzeba być świnią, żeby obrażać czyjeś uczucia religijne. Chyba nie dorosłeś jeszcze do odpowiedniego poziomu żeby zabierać głos.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!