Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

Pięcioro nastolatków w oplu. Za kierownicą nietrzeźwy 16-latek

Wkrótce Sąd Rodzinny i Nieletnich zajmie się 16-latkiem i jego znajomymi, którzy podróżowali osobowym oplem. Pięcioro nastolatków, w tym kierujący autem, byli pod działaniem alkoholu.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci z Łukowa na terenie miasta zwrócili uwagę na auto marki Opel. Na widok policyjnego patrolu kierujący osobówką zjechał nagle w boczną ulicę, tam został zatrzymany do kontroli.

– Policjanci domyślili się, że jadący osobówką chcą uniknąć kontroli i nie pomylili się. Wewnątrz auta było pięcioro nastolatków. Okazało się, że corsą kierował 16-latek z gminy Łuków. To oczywiste, że nie miał prawa jazdy, ale jakby tego było jeszcze mało, to był on pod działaniem alkoholu. Po sprawdzeniu okazało się, że miał ponad promil alkoholu w organizmie – informuje asp. szt. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Co więcej, dwie nastoletnie koleżanki i dwóch nastoletnich kolegów kierowcy też znajdowało się pod działaniem alkoholu. Kierujący oplem 16-latek mówił policjantom, że to jeden z kolegów – syn właściciela samochodu – namówił go do kierowania pojazdem ojca i mieli tylko pojechać na stację paliw.

– Mimo późnej godziny nocnej, a w zasadzie już wczesno porannej pory, o wyczynie nastolatków powiadomiono ich rodziców i opiekunów, którzy odebrali swoje pociechy z komendy policji. Teraz o „wyczynie” nastolatków zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich, które wkrótce zajmie się ich sprawą – dodaje asp. szt. Marcin Józwik

Niestety minione dni pokazały, że to nie tylko nastolatkowie nie mieli wyobraźni. W ubiegłym tygodniu łukowscy policjanci zatrzymali ośmiu kierujących pojazdami „na podwójnym gazie”.

9 komentarzy

  1. Łuków miasto tłuków

  2. Taki młody a już patus.

  3. No to się dzieciaczki pobawiły samochodzikiem 😆 😆 😆

  4. Właścicielowi pojazdu co grozi? Udostępnił pojazd osobie nieupoważnionej do kierowania. Nie powinna go kara ominąć.

  5. Łuków to miasto tłuków to się zgadza haha

  6. Koniec wakacji z przytupem

  7. Od razu mówię,że jemu sont nic nie zrobi.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo