690 680 960

PGG S.A. uruchamia sprzedaż miałów dla polskich rolników

Wspólnie z Ministerstwem Aktywów Państwowych oraz Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Polska Grupa Górnicza S.A. uruchamia program sprzedaży miałów energetycznych dla krajowego rolnictwa.

Jest to realizacja zapowiedzi ministra aktywów państwowych Jacka Sasina o skierowaniu przez PGG S.A. w trybie kryzysowym wolumenu 600 tys. ton węgla dla polskich rolników.

Program jest przeznaczony dla producentów rolnych, których źródła grzewcze są zasilane węglem kamiennym. Sprzedaży będzie podlegać miał energetyczny o wartości opałowej 19–23 MJ/kg z kopalń Polskiej Grupy Górniczej S.A.

PGG S.A. uruchamia specjalną stronę internetową do obsługi sprzedaży węgla dla producentów rolnych z opcją rejestracji i obsługi zgłoszeń. Na tej stronie udostępniony jest m.in. szczegółowy regulamin programu sprzedaży, a także elektroniczny system składania wniosków o zakup miału na potrzeby produkcji rolnej. Wymagane w procedurze zakupowej dokumenty będzie można składać również w wersji elektronicznej.

Wnioski rolników będą rozpatrywane w kolejności nadchodzących zgłoszeń. Będą podlegać weryfikacji, po czym PGG S.A. niezwłocznie uruchomi proces sprzedaży opału.

Każdy z zarejestrowanych wnioskodawców otrzyma od Polskiej Grupy Górniczej S.A. ofertę zakupu z jednolitą dla wszystkich uczestników programu ceną sprzedaży, uwzględniającą aktualne wskaźniki rynkowe, skalkulowane z wyłączeniem marż pośredników i innych kosztów wynikających z wydłużonego łańcucha dystrybucji węgla. W ofercie zostaną wyszczególnione m.in. miejsce odbioru opału, jego ilość, cena oraz parametry jakościowe węgla.

Wniosek o zakup miału energetycznego złożysz poprzez stronę internetową PGG S.A.: https://www.pgg.pl/strefa-klienta

(fot. pixabay.com\źródło MRiRW)

19 komentarzy

 1. Wungla mamy na 200 lat. Komuś się te 200 lat mocno skompresowało. To klasyczy efekt ciągu alkoholowego.

  • Teraz to węgla mamy na 1000 lat
   Z 72 kopalni zostało 17.

  • Lucyfer owszem mamy pod ziemią. Tak mówili z PiS. Tylko, że Tusk z ruskimi za 600000 euro w reklamówce z Biedronki dla PO Tuska zakazywali nam budować nowe kopalnie bo PiS dawno by wybudował kilka nowyc, aby teraz nie było problemu z węglem.

   • A ty wiesz jak wygląda 600 000 euro w reklamówce w najpopularniejszych banknotach ??

   • Coś ci się poprzestawiało w głowie bo to są dwie inne sprawy. Dlaczego pis nie chce powołać sejmowej komisji śledczej w tej sprawie? Dlaczego Michał Tusk nie został nawet przesłuchany w tej sprawie i dlaczego nie siedzi w więzieniu? Dlaczego ta sprawa wychodzi dopiero po kilku latach?

   • Może i za Tuska zakazywali budowy, ale to za PISu je zamykają!

  • Zgoda. Węgla mamy na 200 lat tylko na jedną zimę nie ma wungla. Wungiel na kartki, później paliwa, żarcie. Brawo piss

 2. Wieśniak z ostrogami przy gumofilcach (dawniej: chłop małorolny)

  A chrustu sam se mam nazbierać, czy w równie alarowym tempie uruchomi się jego dystrybucje i sprzedaż ?

  • Tak, chrustu masz sam nazbierać w miejscu wyznaczonym przez leśnika. Wielu mieszkańców w pobliżu lasów przez całe życie zapewnia sobie opał w ten sposób. Oczywiście wnoszą za to opłatę w zależności od m3 gałązówki.

 3. Chichotnik zwyczajny (czyli: pospolity)

  Jakby takim alarmem zarzadzono tzw. czarną godzinę… jestem przygotowany: mam 6 opon od starego mercedesa.

 4. A w czym spalić ten miał? Te nowoczesne ekipiece są do tego przystosowane?

 5. To nie se Srasin doope ogrzeje tym syfem

  • Nie bój się, właściciele szklarni mają odpowiednie zautomatyzowane piece do spalania miału. Wyobrażasz sobie ich siedzących z szufelką gdy trzeba pomidory pielęgnować?

 6. Bezczelność! Ludzie polikwidowali piece na miał gdyż zabroniono nim palić a teraz oni miał sprzedają. To samo niby z ”kopciuchami’, można było w nich palić koksem który jest ekologicznym opałem ale co tam, nie było w sprzedaży koksu. Teraz ludzie nie mają pieców na miał i koks ale ten rodzaj opału się pojawił w sprzedaży detalicznej.

 7. Bławat, nie mają! Wprowadzono zakaz palenia mału!

 8. To jest jawne zatruwanie Polaków i środowiska przez sasina i resztę tej bandy.

 9. Najlepsze jest to że jakoś Europa zachodnia nie ma problemu z dostępnością węgla. Jedziesz do Niemiec i kupujesz ile chcesz. Cena trochę wyższa. Węgiel lepszy. Kopalni węgla kamiennego w Niemczech nie ma czynnych.
  Pytanie co PiS-owi poszło nie tak że u nas nie ma. Nie mają Kim Kacz Una, Srasina i Mordaradzieckiego u sterów władzy.
  Suwerenie włącz myślenie bo dajesz nadziać się na człona PiS.

 10. Elyta 3RP jeżdzi po pijaku. Wstydzi się mówić po polsku.
  Naśmiewa się z angielskiego Dudy – przy tym głosując na POprzednich lyngwistów od bigosu i totolotka.
  Ale spoko my som demokraci mamy swoich Rzeplińskich Gonciarków Gerdorfów i możem se jeżdzić jak chcemy.
  NIech babcia uważa na przejściu i za szybko nie wchodzi. Bo my mamy sondy jeszcze wolne.
  A motocykle nich latajo zamiast mknąć.

  • Jak dla ciebie angielski dyzmy (dudy) jest ok to gratuluje hahahah.
   Czy chodzi ci o babcię z Skarżyska-Kamiennej potrąconej przez pijanego Artura M. radnego pisu? (nie został za to ukrany)
   Sądy – nie rozumiesz o co idzie walka to nie pisz i nie ośmieszaj sie (to walka dla dobra wszystkich niestety i dla twojego)

Kursy walut

 • USD 4.3254zł -0.52%
 • GBP 5.3279zł -0.59%
 • EUR 4.708zł -0.02%
 • CHF 4.7222zł 0.65%

Polub nas