Pfizer/BioNTech: Potencjalna szczepionka na COVID-19 skuteczna w ponad 90%. Premier: „Zarządziłem przygotowanie na przyszły rok całej infrastruktury do szczepienia” (wideo)

W poniedziałek media obiegła wiadomość, która niesie nadzieję w dobie epidemii koronawirusa. Firma Pfizer wspólnie z firmą BioNTech ogłosiły, że ich szczepionka na COVID-19 ma ponad 90% skuteczności. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział przygotowanie na przyszły rok całej infrastruktury do szczepienia.

68 komentarzy

 1. Po szczepionce na zwykłą Grypę testy na Covid wychodzą pozytywnie

 2. Rząd da przykład i sam się wyszczepi…

 3. Tak zaszczepi się akurat Rząd. Będą tylko głosić, że się zaszczepią. Czyli grzybobranie z nagonką się zaczęło ☺

  • Dla takich malkontentów, to skandalem byłoby zarówno gdyby rząd zaszczepił się pierwszy, jak i to, że gdyby nie zaszczepił się pierwszy. Kultura jęku.

 4. Nie dajcie się szczepić tzn testować szczepionki . Dodatkowo odradzam robić test na covid, sam miałem i wielki bład to był. 10 dni więzienia skrócone do 8. Informacja widoczna jedynie na pacjent. gov sanepid i lekarza o wyniku do dzisiaj nie poinformował, a test wykonany po 8 dniach gdzie do tygodnia ważność jest. Jedynym lekarstwem jest przechorować i tyle

 5. To ta szczepionka co będzie później sterować ludźmi przez 5G ?

 6. miałem nie pisać...

  Dajcie na luz. Kto chce niech się szczepi a kto nie chce to się nie szczepi. Po co te psykówki?

  • OK pójdziesz za mnie jak się okaże że szczepionki są przymusowe…?
   Wspomnicie moje słowa, będą „dobrowolne” ale jak się nie zaszczepisz to cię nigdzie nie wpuszczą nawet do roboty…

 7. Takie wyniki badań (za RT):
  ” A sizeable portion of Covid-19 patients have been diagnosed with mental disorders months after testing positive for the coronavirus, a large study of health records has found.
  In a study published in The Lancet Psychiatry journal, researchers from the University of Oxford have analyzed electronic medical record of 69 million people living in the US. It included 62,354 individuals who were diagnosed with Covid-19 between January 20 and August 1.
  The scientists found that 20 percent of those infected with the coronavirus were diagnosed for the first time with some sort of mental illness within 90 days after testing positive for Covid-19. The main conditions recorded were different anxiety disorders, including adjustment disorder, post-traumatic stress disorder, and panic disorder, as well as insomnia and dementia.”

  • Jurny Stefku po co ta gadka? Chcesz to się zaszczepisz i swoją rodzinę i jesteście bezpieczni i niesmiertelni. Od innych się odwal, niech się szczepia Ci co się boją. Dlaczego niby większość kraju miałaby się szczepić?

 8. Wyniki pokazują, że nasza szczepionka na bazie mRNA może pomóc w zapobieganiu COVID-19 u większości osób, które ją otrzymują”może pomóc” Czyli nie wiadomo czy może pomóc może zabić,tak czy siak firma zarobi biliony.

 9. Ta, szczepienia będą dobrowolne…
  Im bliżej terminu tym więcej gadki będzie, że skuteczność zapewni zaszczepienie wszystkich. Jeżeli zostanie jakaś „dobrowolność” to na zasadzie, że bez certyfikatu nigdzie nie będziesz mógł pojechać, wyjść, pracować… Zasady jak w Chinach.

 10. A co z lubelskim lekiem na kowida ?

  • umarł na covid

  • Będzie wkrótce testowany na pacjentach m.in w Lublinie, Warszawie, Białymstoku, Krakowie i jeszcze paru miastach na Śląsku. Jak wieść niesie, nie będzie skuteczny w stanach krytycznych, tzn. dla chorych pod respiratorem. Pozdrawiam!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7978zł -0.09%
  • GBP 5.2235zł -0.27%
  • EUR 4.5481zł -0.14%
  • CHF 4.1279zł 0.2%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja