690 680 960

Uczczą 11 listopada jeżdżąc po mieście. W Lublinie zaplanowano Rajd Niepodległości

Oficjalnych obchodów nie będzie, jednak mieszkańcy Lublina zamierzają upamiętnić dzień 11 listopada w inny sposób. W ramach Rajdu Niepodległości będą wieczorem jeździć po mieście pojazdami z umieszczonymi na nich symbolami narodowymi.

W środę 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Jak już informowaliśmy, w tym roku w związku z trwającą pandemią koronawirusa oraz wynikającymi z niej obostrzeniami, w województwie lubelskim nie będą organizowane żadne oficjalne obchody. Mieszkańców zachęcono do symbolicznego uczczenia tego dnia poprzez udekorowanie swoich domów i mieszkań biało-czerwonymi flagami.

Są jednak inicjatywy, które pozwolą mieszkańców uczcić ten wyjątkowy dzień. W Lublinie zaplanowany został Rajd Niepodległości. Odbędzie się on w godzinach wieczornych, uczestnicy mają poruszać się po mieście samochodami z barwami narodowymi.

– 11.11 to wyjątkowa data. 102 lata temu Ojczyzna nasza odzyskała Niepodległość. Co roku upamiętniamy ten dzień w wyjątkowy sposób. Ten rok jest specyficzny. Zagrożenie epidemiczne i ograniczenia wprowadzone przez rząd uniemożliwiają nam świętowanie w tradycyjny sposób. Jako lubelskie środowisko narodowe wychodzimy do mieszkańców Lublina z propozycją by przystroić swoje samochody w Święto Niepodległości i tym samym zamanifestować swój patriotyzm – tłumaczą organizatorzy.

Uczestnicy mają się spotkać o godzinie 21 na rondzie im. Romana Dmowskiego. Jak zaznaczają, nie zamierzają tamować ruchu, ale emanować narodowymi barwami podczas jazdy po mieście.

(fot. lublin112.pl)

19 komentarzy

  1. PISuary w niemieckich autach ? ja proponuję ładę

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska