Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Patrol białoruski oddał strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego

Podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami rzecznik Straży Granicznej Anna Michalska poinformowała, że w czwartek patrol służb białoruskich oddał strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego. Były to strzały prawdopodobnie przy użyciu ślepej amunicji.

Rzeczniczka SG Anna Michalska poinformowała na dzisiejszej konferencji prasowej poświęconej sytuacji przy granicy polsko-białoruskiej o prowokacji białoruskich służb na granicy.

– Patrol służb białoruskich oddał strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego, którzy razem z nami patrolują granicę. Prawdopodobnie było to przy użyciu ślepej amunicji. Nikomu nic się stało – powiedziała ppor. Anna Michalska.

Dodała, że mogły to być strzały celowo chybione. Przekazała również, że nasila się na granicy problem nielegalnej migracji i jest coraz więcej prowokacji ze strony służb białoruskich.

W styczniu i lutym tego roku było po 1 próbie nielegalnego przedostania się przez granicę, w marcu 2, w kwietniu 61, maju 8, czerwcu 77, w lipcu 242, sierpniu 3510, wrześniu ponad 7500, a w październiku już ponad 3200.

Od sierpnia Straż Graniczna udaremniła ok. 15 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. We wszystkich ośrodkach straży granicznej przebywa obecnie ponad 1,5 tys. nielegalnych migrantów.

(fot. SG)

32 komentarze

 1. będzie dym:)

 2. Mam nadzieje ze sąsiedzi przestali mówić dzień dobry pani zaklamanej rzecznik.

 3. Kroplówka pyk pyk pyk

  Z hukowej strzelali, czy jak kto woli ślepej amunicji, ale nie trafili, jak pani rzecznik stwierdziła.

 4. Wojna tuż tuż.

 5. Łapy precz od suwerennej Białorusi pejsate bydlaki! Dość tych prowokacji! A jeżeli Białoruś przerzuca uchodźców, to niech Polska zorganizuje autokary i niech ich wywozi do swoich braci i sióstr prosto do Niemiec! Białoruś jest jedynym narodowym państwem w Europie, które nigdy nie zadłużyło swoich obywateli w Banku Światowym i właśnie to pejsów boli. Więc trzeba zrujnować kraj, pod pozorem fałszywej flagi wywołać wojnę, a po wojnie wprowadzić „demokrację”, wybrać pejsów do rządu i pożyczać ta koszt obywateli tak jak robi to Morawiecki i spółka, a robią to od czasów Gierka! Dziś państwo polskie jest tak zadłużone, że nawet odsetki są niemożliwe do spłaty… A wy ludzie otwórzcie oczy, bo właśnie teraz się pisze historia i po wojnie to nie pejsaci będą agresorem, tylko winę się zrzuci na nas Polaków. Białorusini to nasi bracia Słowianie i piszę teraz do Was żołnierze, nie ważcie się otworzyć ognia do naszych braci…
  To co nam puszczają w mediach to wszystko kłamstwa, żeby wywołać przyzwolenie społeczne na atak na Łukaszenkę.

  • po co autokary..? wystarczy postawić drogowskazy na Berlin….
   ale bicie piany musi być… temat zastępczy bardzo chwytny….
   inflacja i wyprzedawania rezerw złota..? a kto by się tym interesował jak codziennie mamy komunikaty o liczbie pozytywnych testów i liczby „nielegalnych przekroczeń granicy”…
   a ciemny lud się lęka bo wojna „bedzie”…

 6. nie było ładniejszej we wsi pod granicą ?

 7. na widok pani niedorzecznik białorunni strzelili sobie kapiszonem w kroczę …tak na wszelki wypadek .

 8. Ta pani przede wszystkim to jezeli wystepuje oficjalnie to niech sie podopina na wszystkie guziki bo to jednak mundur niewazne ze SG No chyba ze pani przebieraniec jak pan szef mon co to uwielbia stroje WP.