Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Będzie więcej miejsc parkingowych. Obok szpitali przy ul. Gębali i Jaczewskiego powstanie parking na blisko 800 aut

Problem parkowania w rejonie lubelskich szpitali znany jest od dawna. Do budowy wielopoziomowego parkingu w tym miejscu przymierza się Uniwersytet Medyczny. O realizację inwestycji stara się siedem firm.

Uniwersytet Medyczny w Lublinie szykuje się do kolejnej inwestycji. Tym razem będzie to wielopoziomowy parking, który pomieści 793 pojazdy. Budynek ma stanąć na terenie za Centrum Symulacji Medycznej, a więc prawie naprzeciwko Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego oraz obok Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4. Parking ma mieć wysokość sześciu pięter a jego przewidywana powierzchnia ma wynosić 20 tys. metrów kwadratowych.

O zrealizowanie inwestycji stara się siedem firm z całego kraju. Najwyższą ofertę złożyło MTM Budownictwo z Tarnowa – 52,27 mln zł, Erbud Warszawa wycenił prace na 38,46 mln zł, warszawski Budimex na 34,99 mln zł, Anna-Bud z Warszawy na 34,16 mln zł, NDI z Sopotu na 29,56 mln zł, poznański Pekabet na 29,51 mln zł, zaś najtańszą ofertę złożyła firma Goldbeck z Komornik 28,55 mln zł. Każdy z podmiotów zadeklarował termin realizacji zadania wynoszący 15 miesięcy, oraz 10-letnią gwarancję.

Zadaniem wykonawcy, oprócz budowy parkingu, będzie wykonanie dokumentacji projektowej budowlanej i wykonawczej, specyfikacji technicznych, kompletu kosztorysów oraz uzyskanie pozwolenia na budowę. Do tego dochodzi przygotowanie terenu. Obecnie jest on zabudowany, istniejące budynki będą musiały zostać zburzone, konieczne jest również usunięcie kolizji sieciowych.

Obecnie Uniwersytet Medyczny analizuje złożone w przetargu oferty. Niebawem można się spodziewać rozstrzygnięcia postępowania i podpisania umowy z wykonawcą.

(fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne)

15 komentarzy

  1. Mateusz że szpitala

    1-sza godzina złotówka,2-ga dwa złote,doba 24 złote.
    Chyba uczciwie nie??

  2. Płatne parkowanie przy szpitalu,ech…

  3. Super niech bedzie….to niech parkują wszyscy pracownicy z Jaczewskiego ,Gebali wtedy od razu dla pacjentów bedzie wiecej miejsca na pozostawienie samochodu.

Z kraju