Parczew: Akcja policjantów „Stop agresji na drodze”. Wpadło pięciu pijanych kierowców

Parczewscy funkcjonariusze policji wspierani przez kolegów z Lublina, Radzynia Podlaskiego, Lubartowa i Włodawy przeprowadzili akcję „Stop agresji na drodze”. W pobliżu miejscowości Białka i Zamłyniec nad Jeziorami Białe i Zagłębocze skontrolowali blisko 1300 kierujących.

Głównym celem działań policjantów było wyeliminowanie uczestników ruchu drogowego siadających za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących, którzy jechali drogami prowadzącymi do miejscowości nad Jeziorami Białe i Zagłębocze.

-W sobotę od godziny 20:00 policjanci rozpoczęli wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod kryptonimem „Stop agresji na drodze”. Głównym celem działań było zwiększenie stanu bezpieczeństwa na drogach przez wyeliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. Przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń Alco-Blow w ciągu kilku sekund każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu. Policjanci przy pomocy testerów sprawdzali również czy kierujący nie znajdują się pod działaniem narkotyków – informuje asp. Andrzej Fijołek z KWP Lublin.

W czasie działań policjanci skontrolowali blisko 1300 kierujących, w tym zatrzymali pięciu pijanych kierujących oraz nałożyli cztery mandaty karne.

2014-08-31 11:18:09
(fot. KWP Lublin)

7 komentarzy

 1. Marysia - nie zawsze dziewica

  Jak na całą akcję, pięciu moczymordów to marny wynik.
  Co oni tam, dyskotek nie organizują? Czy jakisić innych domówek?

 2. marne wyniki,już mogliby o tym nie pisać.

 3. teraz na wsiach wykażą się mandatami za kamizelki odblaskowe.bo babcia będzie przechodziła przez jezdnię na pole wydoić krowę.Zaraz się ukażą artykuły jak walczą z takimi groźnymi bandytami co nie noszą kamizelek.

 4. Czytam i nadziwić się nie mogę patologii bijącej z komentarzy. Marne wyniki? Takie wyniki powinny cieszyć a nie martwić. Oczywiście żądna wrażeń patologiczna społeczność sprzed monitorów wolałaby wynik 130 pijanych na 1300 kierujących. Przecież to tereny wypoczynkowe, więc „normalne” jest to, że „wali się gaz” i wsiada do samochodu, prawda? Mam nadzieję, że Ci dla których wynik jest słaby trafią kiedyś na drodze na swojego jedynego… pijanego.

 5. No toś se „czajson” pierdnął z dużej trąby.
  Spójrz z pozycji zwykłego policaja, sterczysz na drodze pół nocy, na deszczu i słocie, walisz w dach każdemu, który się nawinie, przewracasz podtykane ci papierki, notujesz, spisujesz, wypełniasz rubryczki, a tu raptem pięciu napranych. Cieszyłbyś się?

  • Jakbyś nie zauważył, nie wypowiadał się tu żaden policjant biorący udział w akcji. Teraz widzisz różnicę w punkcie widzenia?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska