Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zamość: Złodziej zjeżdżał po rynnie plebanii, został ujęty przez księdza

W sobotę ksiądz jednej z zamojskich parafii ujął złodzieja, kiedy zjeżdżał po rynnie plebanii. Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że miał on przy sobie kradzione pieniądze i zegarek.

Do zdarzenia doszło w sobotę na terenie parafii przy ul. Kolegiackiej. 33-letni ksiądz widząc zjeżdżającego po rynnie mężczyznę postanowił wkroczyć do akcji. Duchowny ujął złodzieja, 47-latka mieszkańca powiatu zamojskiego. Mężczyzna był nietrzeźwy miał 1,4 promila we krwi.

-Kilka minut po godz.15:00 dyżurny Policji otrzymał informację o ujęciu sprawcy kradzieży. Jak się okazało, na drodze ucieczki złodzieja stanął 33-letni ksiądz. Z relacji duchownego wynikało, że gdy szedł przez dziedzinie parafii zauważył nieznajomego mężczyznę, który uwieszony rynny zjeżdżał powoli w dół budynku. Ksiądz bez wahania wkroczył do akcji i już po chwili złodziej był w jego rękach – informuje kom. Renata Laszczka – Rusek z KWP Lublin.

Zamość: Złodziej zjeżdżał po rynnie plebanii, został ujęty przez księdza

Policjanci odnaleźli przy mężczyźnie pochodzące z kradzieży pieniądze oraz zegarek. W chwili zatrzymania był on pijany. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że miał w organizmie ponad 1,4 promila alkoholu. Sylwester M. trafił do policyjnego aresztu – dodaje kom. Renata Laszczka – Rusek.

47-latek ma na swoim koncie głównie kradzieże i włamania oraz jazdę w stanie nietrzeźwości. Nie tak dawno, bo w grudniu ubiegłego roku opuścił zakład karny. Teraz ponownie będzie odpowiadał za kradzież.

2014-08-31 11:31:10
(fot. lublin112.pl)

12 komentarzy

 1. Pytanie za sto punktów. Jak można zjechać po rynnie, skoro rynna to ten element poziomy? Zjechać to można po rurze spustowej! Taka rura pionowa z rzygaczem na dole…

  • Cichobiorek cichodajek

   I co z tego, że rzygacz był na dole, jak mu dobrodziej rzygać nie pozwolił tylko policjantów zawezwał…
   🙂

   • Wchodzisz, pan w nieistotne szczegóły, szanowny panie Leonie z działek .a zasadzie definicji:
    „Wojskowy pies służbowy składa się z: kagańca, obroży smyczy służbowej i psa właściwego”.

 2. I dobrze mu tak! Do pracy po kielichu, a w dodatku prowadził się, pijana niecnota, po rynnie !!!
  Rozgrzeszenia nie powinien dostać przez trzysta tysiecy lat ! Co najmniej.

 3. Jak można osobę duchowną okraść.Czeka go piekło.

  • Przynajmniej kumpli spotka.
   W niebie nudno, sami obcy.

  • Przesadzasz Janosiku – piekło to zbyt surowa kara za spuszczanie się po rynnie, ale że zbawienia wiecznego nie doczeka to pewne, jak samo zbawienie.

 4. A skąd ten ksiądz miał tyle kasy.

 5. Ile ? Bo chyba nie napisali a samo posiadanie nie świadczy że się ma kasę ..

 6. A na zdjęciu to który z nich to ten złodziej.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo